Wizyta delegacji z Miasta Leszna – wsparcie dla Gminy Stronie Śląskie

W dniu 23 kwietnia 2025 r. Gmina Stronie Śląskie miała zaszczyt gościć delegację z Miasta Leszna. W spotkaniu udział wzięli:

  • Pan Grzegorz Rusiecki – Prezydent Miasta Leszna,

  • Pani Sylwia Sadowska – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Lesznie,

  • Pani Lucyna Gbiorczyk – Kierowniczka Gabinetu Prezydenta.

Podczas wizyty przedstawiciele Leszna przekazali naszej Gminie dotację w wysokości 250 000 zł, która zostanie przeznaczona na budowę nowego Przedszkola Miejskiego w Stroniu Śląskim.

To wyjątkowy gest solidarności i wsparcia w obliczu trudnej sytuacji, z jaką Gmina Stronie Śląskie zmaga się po ostatnich wydarzeniach związanych z powodzią. Przekazane środki to nie tylko realna pomoc finansowa, ale również piękny przykład współpracy i wzajemnego wsparcia pomiędzy samorządami.

Serdecznie dziękujemy władzom Miasta Leszna oraz wszystkim członkom delegacji za zrozumienie, zaangażowanie i życzliwość wobec naszej społeczności.

Leszno 1.jpegLeszno 3.jpeg