Nasi na podium podczas SGB Ultrabiel 2016 !

12 marca br. w Bielicach w Górach Bialskich odbyła się pierwsza edycja maratonu narciarskiego SGB ULTRABIEL, w której udział wzięło 210 zawodników z Polski i Czech. Rywalizacja odbywała się techniką klasyczną, na dystansach: 10, 20 i 60 km. Na dystansie 60 km - najdłuższym w 2016  r. biegu narciarskim w Polsce, zwyciężyli: Robert Faron z Zalesia k. Limanowej (3:26:51) oraz Katarzyna Witek z Warszawy- Wesoła (4:29:10).

Z przyjemnością i dumą informujemy, że na podium stanęli także mieszkańcy Gminy Stronie Śląskie. Aleksandra Ciężkowska – Mroczek (1:07:45) i Agata Tomaszewicz (1:09:03) zajęły odpowiednio: II i III miejsce wśród kobiet na dystansie 10 km, a Sylwester Tomaszewicz (01:14:25) – II miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród mężczyzn, na dystansie 20 km. Gratulujemy!

Dziewczyny.jpegSylwek.jpeg

Organizatorem biegu jest firma XC4U Michał Rolski, wydawca portalu www.nabiegowkach.pl. Partnerzy strategiczni to: Stroński Park Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia” Sp. z o.o., Gmina Stronie Śląskie i Nadleśnictwo Lądek-Zdrój. Catering przygotowany został przez Zespół Szkół Samorządowych w Stroniu Śl. Imprezę wspierało także Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury. Sponsor generalny to SGB-Bank S.A. w Poznaniu oraz GBS Bank w Strzelinie. Rossignol ufundował nagrody rzeczowe, Enervit Polska dostarczył napoje izotoniczne. Huta Szkła Kryształowego „Violetta” ze Stronia Śl., ZUT w Stroniu Śl. oraz grupa ENMAG-EG z Piekar Śląskich ufundowały kryształowe puchary dla zwycięzców. Na miejscu imprezy pomagały jednostki OSP z terenu Gminy Stronie Śląskie oraz harcerze z 6 Turystycznej Drużyny Harcerskiej Trampy w Stroniu Śl. Dziękujemy uczestnikom biegu oraz osobom zaangażowanym w organizację imprezy.

Organizatorzy mają nadzieję i będą pracować nad tym, aby maraton SGB ULTRABIEL urósł w przyszłości do rangi liczącego się w Polsce i Europie wydarzenia narciarskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu, fotogalerie, wyniki oraz podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w oraganizację na oficjalnej stronie maratonu: www.ultrabiel.pl

17.03.2016
powrót