Pomoc dla Państwa Doroty i Krzysztofa Komornickich

Gmina Stronie Śląskie dołącza się do apelu o pomoc wystosowanym przez Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej Panią Renatę Surmę.

 

Apel o pomoc

"W dniu 3 grudnia 2015 r. naszych serdecznych Przyjaciół, Dorotę i Krzysztofa Komornickich dotknęła prawdziwa tragedia. Na skutek pożaru, doszczętnie spłonął ich dom w Wójtowicach, a wraz z nim dorobek całego życia. Wobec tak dramatycznej tragedii nie możemy pozostać obojętni, dlatego Wszystkich Państwa prosimy o pomoc dla pogorzelców.

Państwo Komorniccy są doskonale znani wszystkim mieszkańcom Gminy Bystrzyca Kłodzka. Dorota Komornicka od wielu lat prowadzi działalność w Funduszu Lokalnym Masywu Śnieżnika, w celu poprawy jakości życia społeczności lokalnej na terenie czterech gmin Masywu Śnieżnika. Wymiernym efektem jej działań jest niezwykle skuteczne pozyskiwanie licznych środków finansowych i przeznaczanie na cele dobroczynne i społeczne. Dzięki aktywności FLMŚ, wiele inicjatyw lokalnych w zakresie: edukacji kultury, zdrowia, sportu, ochrony środowiska, demokracji, tolerancji i współpracy transgranicznej doczekało się finansowego wsparcia, bez którego nie miałyby szans realizacji. Fundacja prowadzona przez Dorotę Komornicką, dbając o dobro wspólne, dba o rozwój społeczności lokalnej, dostarczając jej innowacyjnych rozwiązań i umacniając nasz kapitał społeczny, ludzki i materialny.

Państwo Dorota i Krzysztof Komorniccy, aktywnie działając w ramach Stowarzyszenia Wójtowice – Powrót do Przyszłości działają skutecznie na rzecz lokalnej społeczności w celu promowania idei zrównoważonego rozwoju ziem górskich. Wsparcie, które przez wiele lat oferowali naszym mieszkańcom, potrzebne jest teraz im samym. Dramatyczna sytuacja, w której się znaleźli to paradoksalnie szansa dla nas, mieszkańców Gminy Bystrzyca Kłodzka aby pokazać, że w potrzebie potrafimy w duchu solidarności znaleźć środki, aby wesprzeć ich w tych trudnych chwilach. Biorąc pod uwagę potrzebę pilnej pomocy, wszystkich Państwa, którzy chcieliby wesprzeć finansowo pogorzelców prosimy o wpłaty na nr konta:

Dane Konta:
Gmina Bystrzyca Kłodzka
ul. Sienkiewicza 6
57-500 Bystrzyca Kłodzka
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie
Oddział Bystrzyca Kłodzka
Nr 84 9588 0004 9700 0299 2000 0450
Dopisek „Pomoc dla Doroty i Krzysztofa”.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA KAŻDY GEST SOLIDARNOŚCI!"

Renata Surma

Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej

 

POMAGALI PONAD 30 LAT, TERAZ SAMI POTRZEBUJĄ POMOCY (http://wroclaw.tvp.pl/22967385/pomagali-ponad-30-lat-teraz-sami-potrzebuja-pomocy
POMOC DLA DOROTY i KRZYSZTOFA KOMORNICKICH
(o życiu Państwa Komornickich na: http://www.sudety24.pl/artyk…/dorota-i-krzysztof-komorniccy/)

08.12.2015
powrót