Przygotowania do sezonu narciarstwa biegowego 2023/2024 - czas START!

Szanowni Państwo!

Pasjonaci narciarstwa biegowego z całej Polski oraz z zagranicy informujemy Was, że przygotowania do sezonu narciarstwa biegowego 2023/24 ruszyły pełną parą.
Wieloletnim partnerem w przedsięwzięciu jest Nadleśnictwo Lądek Zdrój, które udostępnia teren pod trasy narciarstwa biegowego oraz drogi leśne i parkingi.
Sezon narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie w Górach Bialskich, planujemy otworzyć w tym sezonie wcześniej, prawdopodobnie ratrak na trasy wyślemy już w najbliższą sobotę 2 grudnia a sezon trwać będzie do 15 marca 2024r. Oczywiście wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych.
Przygotowanie tras będzie zależało od warunków śniegowych, aby rozpocząć sezon i ratrak mógł wyjechać z Bielic (około 700m.n.p.m.) na trasy, konieczne jest około 50 cm śniegu.
Ratrak jest już gotowy do pracy na trasach, przeszedł przegląd z wymianą płynów włącznie, w sobotę przewieziemy go do Bielic.
O stanie przygotowanych tras będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem facebooka i stron internetowych CETiK-u oraz Gminy Stronie Śląskie.
Ślad tras biegowych będziecie Państwo mogli śledzić na stronach www.bilestopy.cz oraz na www.mapy.cz.
Do zobaczenia na trasach w Górach Bialskich!:)