Apel Policji

Apel Policji

 

Policja zwraca się z apelem o ostrożność w związku z zaistniałym w naszym powiecie oszustwem metodą "na wnuczka". Oszust podając się za wnuczkę, która spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy wyłudził 52 tys. zł. Częścią tego oszustwa było rzekome żądanie przez Policję pieniędzy w zamian za wypuszczenie wnuczki.

Przypominamy, że Policja nigdy nie poprosi o przekazanie pieniędzy. Pamiętajmy żeby weryfikować usłyszane informacje przez telefon.


Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego powiatu aby zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania.
Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia, zanim przekażemy swoje oszczędności nieznanej osobie.


JEŻELI ZAUWAŻYCIE PAŃSTWO, ŻE KTOŚ CHCE WAS OSZUKAĆ NATYCHMIAST INFORMUJCIE POLICJĘ. W TEN SPOSÓB UCHRONICIE SIEBIE I INNE OSOBY, PRZED KRADZIEŻĄ. ZAOPIEKUJMY SIĘ RÓWNIEŻ NASZYMI STARSZYMI SĄSIADAMI. ZWRACAJMY UWAGĘ NA OBCE OSOBY, KTÓRE ICH ODWIEDZAJĄ. POMOŻE TO UCHRONIĆ ICH  PRZED OSZUSTAMI.


O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 74 647 33 33 lub w całym kraju 997 i 112.
 

Czynimy wszystko, abyście się czuli bezpiecznie-

Policja Powiatu Kłodzkiego

06.08.2015
powrót