XI edycja Sudety MTB Challenge

11. edycja Sudety MTB Challenge startuje już w najbliższą niedzielę! Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca prologiem z Siennej do Stronia Śląskiego rozpocznie się 11. edycja najstarszego i najdłuższego, nie tylko w Polsce ale i Europie Środkowej, etapowego wyścigu MTB. W ciągu 7 dni zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 425 km i prawie 13 300 m przewyższeń.

W trakcie trwania zawodów odwiedzą miejscowości takie jak Sienna, Stronie Śląskie, Bardo, Duszniki Zdrój, Głuszyca i będą mieli okazję cieszyd się jazdą pięknymi i wymagającymi szlakami w okolicach Masywu Śnieżnika, Górach Złotych, Górach Sowich czy Górach Stołowych. Na starcie stanie ponad 300 śmiałków z 23 krajów świata, w tym z tak odległych jego zakątków jak Nowa Zelandia czy Australia. Ogółem obcokrajowcy będą stanowić ponad połowę peletonu! Sudety MTB Challenge niezmiennie cieszy się uznaniem zagranicznych zawodników, którzy doceniają sudeckie trasy, tak bardzo różniące się od tych, które mogą spotkad na innych wyścigach w Europie Zachodniej.

Wyścig został wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego a stawkę faworytów do ostatecznego zwycięstwa w Sudety MTB Challenge 2015 tworzą zarówno znani polscy zawodnicy, jak i kolarze z innych krajów Europy i świata. W klasyfikacji drużyn z jak najlepszej strony będą chcieli pokazad się Andrzej Kaiser i Dariusz Mirosław (EUROBIKE VIMAR SPECIALIZED), którzy w tym roku wywalczyli 18 miejsce w legendarnym południowoafrykańskim wyścigu Absa Cape Epic. Aby zwyciężyć, będą oni musieli stawić czoła Hiszpanom z teamu BUFF PRO TEAM (Pau Zamora i Joan Llordella Prat), Rosjanom z VELOSAMARA (Anton Shevelev i Dmitry Golovko), Łotyszom z SENIE LATVJI (Agris Kalējs i Ints Celmaraugs) oraz swoim rodakom Dominikowi Grządzielowi i Dariuszowi Porosiowi z ROMET RACING TEAM. W parach mieszanych chrapkę na zwycięstwo mają Aleksandra Sosnowska i Marcin Lipowski z TRIATHLON SERIES TEAM / BIZUTERIASPORTOWA.PL. Niezwykle ciekawie zapowiada się też batalia indywidualnych zawodników. Tytułu sprzed roku bronid będzie Niemiec Sönke Wegner. W powtórzeniu tego wyczynu będą chcieli mu m.in. zeszłoroczny pechowiec Bartosz Janowski z ROMET RACING TEAM, irlandzki mistrz kraju Ryan Sherlock (2 zawodnik tegorocznego Beskidy MTB Trophy), Niemiec Benjamin Stauder (ELITE TEAM - RV STEGEN), Duoczyk Kasper Overgaard (TEAM WEBIKE/DMK) czy Australijczyk Declan von Dietze. W indywidualnej rywalizacji kobiet zobaczymy m.in. byłą wicemistrzynię Europy Niemkę Ivonne Kraft (MBC BOCHUM) oraz znaną z polskich maratonów MTB Magdalenę Hałajczak.

Dostępny jest też oficjalny Race Book wyścigu w języku angielskim (częśd 1 oraz częśd 2). Zapraszamy do śledzenia losów Sudety MTB Challenge na:
http://www.mtbchallenge.com/ (podsumowania etapów, zdjęcia)
https://www.facebook.com/mtbchallengecom?ref=hl (relacja ze zmagao na trasie)
o http://www.pomiaryczasu.pl/event/mtb_challenge_2015/  (wyniki)

logo.png

fb_stronie.jpeg

24.07.2015
powrót