Zamknięcie dróg w dniu 16 sierpnia 2015 - TRIATHLON STRONIE ŚLĄSKIE

Informujemy, że wszystkie zawody w ramach TRIATHLONU STRONIE ŚLĄSKIE rozegrane zostaną 16 sierpnia 2015 r. (niedziela) i w tym dniu w godz.  9-17 dla ruchu samochodowego zamknięte zostaną następujące odcinki dróg:

 

- Zalew w Starej Morawie – ulica Sportowa - Stronie Śląskie, Urząd Miejski (droga gminna)

- Stronie Śląskie, Urząd Miejski - Stronie Śląskie wieś -  Sienna (droga wojewódzka)

- Sienna – Janowa Góra (droga gminna)

- Janowa Góra – Kletno (droga powiatowa)

- Kletno – Stara Morawa – zalew w Starej Morawie (droga powiatowa).

 

W imprezie udział weźmie ok. 150 zawodników z całej Polski. Centrum wydarzeń będzie zalew w Starej Morawie (start i meta wszystkich tras, strefa zmian, trasy pływackie na zalewie oraz EXPO, czyli targi odzieży i sprzętu sportowego). Triathlon (grec. trójbój) to dyscyplina sportowa, łącząca pływanie, kolarstwo i bieganie na czas. Triathlon Stronie Śląskie jest wyjątkowo wymagający, szczególnie na trasie kolarskiej. 16 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski w CrossTriathlonie, obejmującym drogi górskie (1km - pływanie/25km - rower/8km - bieg), a pozostałe zawody rozegrane zostaną na drogach asfaltowych na 3 dystansach: „22km” (0,75km – pływanie/16km - rower/5 km - bieg), „44km” (1,5 km - pływanie/32 km - rower/10 km - bieg) oraz długim ITU (3km - pływanie/80 km - rower/20km - bieg). Na najdłuższym dystansie (ITU) także rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski. Zachęcamy mieszkańców i turystów do kibicowania i stworzenia niezapomnianej atmosfery dla zawodników. Mamy nadzieję, że TRIATHLON STRONIE ŚLĄSKIE na stałe wpisze się w kalendarz naszych letnich imprez, a zawodników będzie przybywać każdego roku.

 

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami (do obsługi punktów żywieniowych na trasach oraz do podawania nagród na mecie), prosimy o zgłoszenie się na adres , podając swoje imię, nazwisko, adres i wiek. Spotkanie organizacyjne wolontariuszy z organizatorem triathlonu odbędzie się w piątek, 07.08.2015 o godz. 9.00 nad zalewem w Starej Morawie.

Stronie_slaskie_logo1-page-001.jpeg

logo_TriTour2015.jpeg

 

20.07.2015
powrót