Metamorfoza Stronia Śląskiego

Niezwykłe metamorfozy polskich samorządów.

Niektórzy twierdzą, że kraj jest w ruinie, że w mniejszych miastach panuje stagnacja, i że mamy wręcz do czynienia ze zwijaniem się tzw. Polski B. Tymczasem niezwykłe metamorfozy, których dokonują niektóre polskie samorządy, świadczą o czymś zupełnie odwrotnym.

Podczas tegorocznego Kongresu Regionów we Wrocławiu wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zorganizowało konkurs, w ramach którego samorządy mogły się tymi metamorfozami pochwalić, prezentując najciekawsze, zrealizowane w ostatnich latach inwestycje, które miały wpływ na poprawę życia mieszkańców danego regionu. Nagrodą w konkursie był reklamowy pakiet promocyjny o wartości 500 tysięcy złotych w mediach RASP-u oraz Onetu.

Konkurs wygrała gmina Stronie Śląskie, która zrealizowała inwestycję, której celem było zagospodarowanie na cele turystyki i rekreacji części zbiornika retencyjnego i terenu przybrzeżnego w Starej Morawie.

W ramach inwestycji powstało nowoczesne kąpielisko, w pełni wyposażone pole biwakowe, zaplecze sanitarne dla około 300 osób, boisko wraz z widownią, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia łodzi i kajaków, a także infrastruktura budowlana, obejmująca budynek główny, budynek przebieralni, magazyn łodzi, parterowy pawilon, mury i ogrodzenia kamienne oraz liczną zieleń.

Źródło: http://www.forbes.pl

635717968288018987.jpeg

635717968288330987.jpeg

07.07.2015
powrót