Koło Łowieckie „Śnieżnik”

    Koło Łowieckie „Śnieżnik” powstało w roku 1954. Obecnie zrzesza 31 członków, dzierżawi jeden obwód leśny nr 371 o powierzchni 4041 ha.
Posiadane odznaczenia Łowieckie:
„Złoty Medal Zasługi Łowieckiej”
„Zasłużony dla Łowiectwa Wałbrzyskiego”
„Zasłużony dla Łowiectwa woj. Wałbrzyskiego”
„Honorowy Żeton Zasługi” (określany, jako „Złom")
    Koło prowadzi szeroką działalność na rzecz łowiectwa, gospodarki łowieckiej, ochrony środowiska naturalnego, propagowania łowiectwa wśród społeczeństwa, szczególnie młodzieży. Prowadzi działalność charytatywną przeznaczając darowizny na cele społeczne, zwłaszcza związane z łowiectwem.
    Koło Łowieckie „Śnieżnik”, od wielu lat współpracuje z placówkami oświatowymi, sukcesem była współpraca, Koła które, zaangażowało ponad 600 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim oraz nauczycieli i wychowawców do udziału w organizowanej przez miesięcznik Łowiec Polski, Polski Związek Łowiecki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, akcji „Ożywić Pola”. Koło
w swoich działaniach wychodzi poza granice Państwa, blisko współpracując z Kołami Łowieckimi na terenach Czech.
    Edycja z roku 2011 – „Rok Sarny” – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, została zwycięzcą akcji.
    Edycja z roku 2012 – „Rok Kaczki” – Na Finale Roku Kaczki w Warszawie Szkoła Podstawowa ze Stronie Śląskiego znalazła się na podium zajmując 3 miejsce w Polsce.
    Edycja z roku 2014 – „Rok Trznadla” - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim, otrzymała jedną z 10 głównych nagród w postaci zestawu informatycznego.

DSC_0819.jpeg

17.06.2015
powrót