Alena Windova

    Urodziła się w Ołomuńcu w 1960 roku. Od 1982 r. mieszka w Starym Meście (Republika Czeska). W 1997 r., jako przedsiębiorca, na zlecenie Urzędu Miejskiego Starego Mesta założyła punkt informacji turystycznej, który w 2000 r. został przeniesiony do Urzędu Miasta (obecnie ratusz).
    Od 2007 r. pełni funkcję dyrektora domu kultury w Starym Meście. Od ośmiu lat jest radną, obecnie zasiada w zarządzie Miasta.
Pani Alena od 2007 r. jest bardzo zaangażowana we współpracę z Gminą Stronie Śląskie. Wspólnie z Gminą Stronie Śląskie, później z Centrum Sportu a obecnie z Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury oraz Strońskiego Parku Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia” Sp. z o.o. w Stroniu Śląskim realizuje projekty unijne. Efektem tej współpracy są liczne imprezy kulturalne i sportowe koncerty, spektakle teatralne dla mieszkańców oraz turystów, warsztaty taneczne, teatralne i plastyczne zarówno w Stroniu Śląskim jak i w Starym Meście.
    Na szczeblu naszej współpracy polsko - czeskiej powstało wiele materiałów promocyjnych tj. mapy, przewodniki, broszury.
    Łącznie z naszą Gminą zrealizowała około piętnastu projektów transgranicznych, wśród których można wymienić:
- „U źródeł trzech mórz – rozwój i promocja turystyki w Masywie Śnieżnika”,
- „Śnieżnicki Park Artystyczny”,
- „Polsko - Czeski COOlturalny pociąg”,
- „COOLturalne Stronie na maksa”,
- „Polsko - Czeska Stacja Sztuka”,
- „Stronie Śląskie miastem polsko czeskiej tradycji.
    Pani Alena jest mocno związana z życiem kulturalnym i turystyczno – rekreacyjnym Gminy Stronie Śląskie. Prężnie organizuje współpracę polsko – czeską naszych mieszkańców i turystów podczas imprez lokalnych.

DSC_0803.jpeg