Debiut Stronia Śląskiego na triathlonowej mapie Polski - 15-16.08.2015 r.

Triathlon Stronie Śląskie zapowiada się na najbardziej imponujący sportowy debiut tego roku. Podczas całego weekendu triathlonowej rywalizacji zawodnicy aż dwa razy będą mieli okazję walczyć o tytuł najlepszego triathlonisty w kraju – w pierwszym dniu odbędą się Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie, a już kolejnego dnia zawodnicy będą rywalizować w Mistrzostwach Polski na dystansie długim. Takiego wydarzenia triathlonowego w województwie dolnośląskim jeszcze nie było!

Niezwykłe górskie tereny polskich Sudetów to miejsce wręcz stworzone dla „ludzi z żelaza”. Malownicze miejsca, niezwykle wymagające trasy oraz niespotykana nigdzie indziej gościnność mieszkańców to wszystko powoduje, że wszyscy pasjonaci triathlonu wyczekują tego debiutu na triathlonowej mapie Polski.

W pierwszym dniu imprezy, 15 sierpnia, zawodnicy zmierzą się z terenową odmianą triathlonu, która będzie prawdziwym sprawdzianem siły i wytrzymałości. Rywalizujący zawodnicy pokonają 1km trasy pływackiej, 25km etapu kolarskiego, a całość zmagań zakończą 8km biegiem.

Natomiast drugiego dnia, 16 sierpnia, rywalizacja Triathlonu Stronie Śląskie rozegra się na trzech dystansach – 3km/80km/20km (dystans długi ITU), 1,5km/32km/10km oraz 0,75km/16km/5km. Na każdej pętli rowerowej zawodnicy zmierzą się z kilkukilometrowym podjazdem oraz wymagającym technicznie zjazdem.

Dzięki tym zawodom widoczny jest rozwój największego polskiego cyklu imprez triathlonowych ENEA Tri Tour. Wcześniej te prestiżowe zawody były rozgrywane na zachodzie i północnym-zachodzie Polski, a dzięki Triathlon Stronie Śląskie cały cykl wchodzi na nowy teren. Rozrost cyklu to niewątpliwie efekt dynamicznie rosnącej popularności triathlonu w kraju.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Aleksander Rosam, Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations, e-mail: , m.: +48 695 393 751

Artur Babicz, Prelite Public Relations, e-mail: , m.: +48 695 393 749

 

Stronie_slaskie_logo1-page-001.jpeglogo_TriTour2015.jpeg

27.03.2015
powrót