PRZYGOTOWANIA DO SEZONU NARCIARSTWA BIEGOWEGO 2022/2023 W GMINIE STRONIE ŚLĄSKIE!

Szanowni Państwo,

pasjonaci narciarstwa biegowego z całej Polski oraz z zagranicy, którzy upodobali sobie możliwość biegania na gminnych trasach biegowych przygotowywanych w Górach Bialskich!
Informujemy, Was, że przygotowania do sezonu narciarstwa biegowego 2022/2023 ruszyły pełną parą.
Wieloletnim partnerem w przedsięwzięciu jest Nadleśnictwo Lądek Zdrój, które udostępnia teren pod trasy narciarstwa biegowego oraz drogi leśne i parkingi. Została wykonana inwentaryzacja tras, naprawione zostały uszkodzone słupki i tabliczki kierunkowe, uzupełniliśmy też apteczki na wyznaczonych punktach.
Sezon narciarstwa biegowego określamy w przedziale 20 grudnia 2022r do 15 marca 2023r. (oczywiście wszystko uzależnione jest od warunkowych atmosferycznych).
Ze względu na wysokie koszty paliwa do ratraka, niewykluczone że będziemy zmuszeni w tym sezonie zmniejszyć zakres oraz intensywność ratrakowanych tras. Oczywiście pozostaniemy przy głównych szlakach biegowych po polskiej stronie granicy. Przygotowywane będą: Dolina Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami do Przełęczy Suchej, Pętla Bialska i Rezerwatowa. Przygotowanie tras będzie zależało od warunków śniegowych, aby rozpocząć sezon i ratrak mógł wyjechać z Bielic (około 700m.n.p.m.) na trasy, konieczne jest około 50 cm śniegu.
Obecnie czekamy na duży opad śniegu w Górach Bialskich, ratrak jest już gotowy do pracy na trasach. Planujemy przed świętami dostarczyć naszego "Misia" na miejsce postojowe w górnej części Bielic.
O stanie przygotowanych tras będziemy Państwa informować na bieżąco.
Ślad tras biegowych będziecie państwo mogli śledzić na stronach http://bilestopy.cz oraz na www.mapy.cz.
Do zobaczenia na trasach w Górach Bialskich
!