5 i 6.01. - pierwszy przejazd ratraka po szlaku narciarstwa biegowego w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika

5 i 6.01. po szlaku narciarstwa biegowego w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika po raz pierwszy przejechał zakupiony w 2013 r. przez Gminę Stronie Śląskie ratrak.

Informacja, kiedy po szlaku ostatnio przejechał ratrak dostępna jest na stronie: www.bilestopy.eu. prezentującej stan utrzymania szlaków narciarstwa biegowego po czeskiej i polskiej stronie Sudetów. Jest dostępna tylko w języku czeskim, ale jej twórcy pracują nad poszerzeniem jej o wersję polską i angielską. W dzień wykonania śladu wzdłuż danego odcinka szlaku pokazuje się zielona linia, na drugi dzień po wykonaniu śladów zmienia się ona na pomarańczową, na trzeci dzień na czerwoną, itd. Daje to orientację, jakich warunków można spodziewać się na szlaku. Pozostałe informacje dotyczące szlaku i planowanych imprez dostępne są na www.stronie.pl, pod zakładką NARCIARSTWO BIEGOWE: http://www.stronie.pl/293/135/narciarstwo-biegowe.html

Jest to pierwszy sezon zimowy, kiedy Gmina Stronie Śląskie utrzymuje szlak aby zwiększyć komfort przemieszczania się w nartach biegowych po naszych leśnych duktach. Będziemy się starać aby szlak był przygotowany jak najlepiej i aby infrastruktura towarzysząca na szlaku rozwijała się w kolejnych latach. Uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania szlaku, proszę przekazywać do Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim, na adres mailowy strategia@stronie.pl.


Życzymy udanych wędrówek na nartach biegowych i zapraszamy na zaplanowane na ten sezon imprezy na nartach biegowych (STROŃSKA ŻMIJA 24.01. w Siennej i NARTOZAURY 21.02. w Kletnie)!

Fotorelacja z pierszych przejazdów ratraka na naszym Facebook'u:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.763815417018704.1073741861.369579429775640&type=1

 

logotypy.jpeg

Projekt „Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník – Śnieżnik - Góry Bialskie” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013

 

 

 

 

08.01.2015
powrót