Masyw śnieżnika
Ikona Strzałki
Góry Bialskie
Ikona Strzałki
Góry Złote

Narciarstwo zjazdowe

 

„CZARNA GÓRA RESORT”, SIENNA. DNIA NIE WYSTARCZY

Czarna_Gora_logo - Kopia.jpeg
Kto zna ośrodek narciarski, który w swojej ofercie ma tyle atrakcji, co „Czarna Góra” w Siennej? Ponad 10 000 m tras o zróżnicowanym stopniu trudności (3 koleje krzesełkowe, 7 wyciągów, w tym nowoczesna całoroczna sześcioosobowa kolej linowa LuxTorpeda na Czarną Górę), zmodernizowany system naśnieżania, najlepiej wyposażony w Polsce obszar do nauki jazdy na nartach (4 taśmy bieżne), Bartusiowa, Jędrusiowa  i Kubusiowa Polana dla najmłodszych, snowpark dla początkujących, najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna Żmija" (tor saneczkowy o długości 950m), poduszka do bezpiecznego lądowania dla freestylowców, stok dla saneczkarzy, tubing (zimowy tor pontonowy), slalom z możliwością pomiaru czasu...A może lepiej, aby czas zatrzymał się w miejscu? Udanej zabawy!

 

10. WWW.CZARNAGORA.PL (1).jpeg

3. WWW.CZARNAGORA.PL (1) - Kopia.jpeg

Fot: archiwum "Czarna Góra Resort" w Siennej

więcej informacji na:

WWW.CZARNAGORA.PL 

 

 

STACJA NARCIARSKA KAMIENICA - tam gdzie anioły ważą piwo!

 

kamienica.jpeg

Miła alternatywa dla zwolenników kameralnych ośrodków narciarskich. Trasy (łącznie 1 500 m, 1 kolej krzesełkowa, 3 wyciągi) niczym pająk obejmują górę Zawada i łączą dwie miejscowości: Kamienicę i Bolesławów. Stoki polecane osobom początkującym i średniozaawansowanym, wspaniale nadają się także do doskonalenia techniki. Piękne widoki na Śnieżnik (1425 m) – najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich i Suszycę (1047 m) – ostoję jeleni. Nowość stacji: kolej krzesełkowa „Bolek” od strony Bolesławowa oraz możliwość bezpośredniego włączenia się z jej górnej stacji w leśny szlak narciarstwa biegowego (zobacz zakładka "Narciarstwo biegowe")!  Przy karczmie w Kamienicy działa  mikrobrowar, w którym powstaje piwo "Anioł".

10344390_925152104171897_2597801521806923041_o.jpeg

Fot: archiwum Stacja Narciarska Kamienica

Stacja Narciarska Kamienicafot pawel_gancarz 8 - Kopia.jpeg

Dolna stacja kolei Bolek od strony Bolesławowa. Fot. Paweł Gancarz.

więcej informacji na:

WWW.SNKAMIENICA.PL

 

 

GDZIE JEST KLIMAT? W BIELICACH!                                             

Bieliczak.jpeg
Znany i lubiany stok narciarski (łącznie 900 m tras, jeden wyciąg orczykowy i krótki wyciąg dla dzieci) znajdziecie w Bielicach, w Górach Bialskich. Bielice to „wieś na końcu świata” – baza dla ludzi ceniących bliskość przyrody i klimat górskich kresów. Nowi operatorzy stoku (od sezonu 2014/2015) poszerzyli istniejące trasy, przygotowali zmodernizowany system naśnieżania, nową trasę po lewej stronie wyciągu i nową trasę dla snowboardzistów! Czeka na Was bar z tarasem i leżakami. Górna część doliny Białej Lądeckiej, w której położone są Bielice, ma górski mikroklimat. Tutaj zima i narciarskie radości szybko przychodzą i późno się kończą!

STOK BIELICZAK (2).jpeg

Fot: archiwum "Bieliczak"

Bieliczak STOK.jpeg

więcej informacji na::

WWW.WYCIAGWBIELICACH.PL    WWW.BIELICE.INFO.PL                

 

 

CO WSPÓLNEGO MAJĄ KONIE Z NARTAMI? NOWY GIERAŁTÓW!

http://www.stok-narciarski.pl/w/nowy-gieraltow.html

W drodze do Bielic, w tej samej górskiej dolinie, położony jest Nowy Gierałtów. Tutaj także znajduje się kameralny stok narciarski (trasa: 435 m, wyciąg orczykowy, położony vis-à-vis (przeciwległy stok) Ośrodka Jeździeckiego „FurmAnka”. Nowoczesna kryta ujeżdżalnia daje możliwość nauki i doskonalenia jazdy konnej niezależnie od pogody, a gospodarze chętnie zorganizują dla Was kulig (www.koniefurmanka.pl)!

 

NARTY BEZ GRANIC - PRZEZ NOWĄ MORAWĘ DO CZECH

Będąc w okolicy, warto odwiedzić naszych czeskich sąsiadów. Najbliższe samochodowe przejście graniczne znajduje się w Nowej Morawie, na Przełęczy Płoszczyna.  W górnej części Nowej Morawy, z leśnego parkingu wyruszyć można na szlak narciarstwa biegowego. Po czeskiej stronie, za przejściem granicznym na Przełęczy Płoszczyna można skorzystać z pięknej trasy biegówkowej utrzymywanej przez Staré Město – małe czeskie miasteczko z ryneczkiem, do którego warto udać się na „czeskie zakupy” lub małe co nieco. Polecamy staroměstské máslové trubičky” – rurki z kremem, a następnie wejście krętymi wąskimi schodami na wieżę ratuszową (z widokiem na Śnieżnik)!  W okolicy Starego Mesta działają ośrodki narciarskie: Snowpark Paprsek (www.paprsek.cz), Skiareál Kunčice (www.skikuncice.cz) i Ski areál Kraličák (www.skikralicak.cz). 

Duży, dobrze zorganizowany ośrodek narciarski, który znany jest z unikalnej wieży widokowej zbudowanej w formie wijącej się promenady ("Stezka v oblacích", "ścieżka w obłokach") to Ski Resort Dolní Morava www.dolnimorava.cz, do którego dojedziecie przez przejście graniczne w Boboszowie lub na Przełęczy Płoszczyna. Dolní Morava położona jest w pobliży miasteczka Kraličky.

 

WYPOŻYCZALNIE NART, EKWIPUNEK TURYSTYCZNO - SPORTOWY

  • WINTERSPORT www.wintersport.net.pl, wypożyczalnia nart zjazdowych, biegowych i snowboardu/ kupno, wymiana i serwis; wypożyczalnia zlokalizowana przy głównej ulicy Stronia Śląskiego: ul. Kościuszki 19, tel. 735 171 999 ; mała wypożyczalnia działa też przy wyciągu narciarskim "Bieliczak" w Bielicach,  tel. 735 171 998  
  • "AN-MAR" ul. Jaworowa 16 Stronie Śląskie i Stacja Narciarska Kamienica (przy wyciągu w Kamienicy), tel. 606 241 263, www.czarnagora.info/anmarwypozyczalnia/index.html - wypożyczalnia nart zjazdowych i snowboardu, wypożyczalnie wyposażone są także w narty biegowe austriackiej marki Fischer i czeskiej marki Sporten (bez rozmiarów dziecięcych), serwis nart
  • Ośrodek narciarski "CZARNA GÓRA RESORT" w Siennej, www.czarnagora.pl - wypożyczalnia i serwis nart
  •  "WILDCAT" Stary Gierałtów 5, www.wild-cat.pl, tel. 661 926 237 - wyspecjalizowana wypożyczalnia nart biegowych wyposażona w sprzęt dla każdego począwszy od najmłodszych dzieci po dorosłych oraz przyczepek z płozami marki Thule Chariot, serwis (smarowanie nart z łuską i bez łuski na gorąco, montaż wiązań), szkoła narciarstwa biegowego (styl klasyczny oraz łyżwowy), sprzedaż oraz pomoc w doborze sprzętu biegowego.
  • Sklep Górski BONGO, Kościuszki 39/b, Stronie Śląskie, tel. 785 958 849, pn - pt 9.00-17.30, sb 9-15.00 - odzież i ekwipunek turystyczno - sportowy, smary do nart, narty i kijki biegowe - na zamówienie.
  • WYPOŻYCZALNIA  ROWERÓW I NART BIEGOWYCH BIKESKI: Ul. Sportowa 2b, 57-550 Stronie Śląskie, Tel. 577 889 593, Email bikeski@op.pl, www. www.bikeski.pl

 

Narciarstwo biegowe w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich: KLIKNIJ TUTAJ.