"Orlik" Liga 2014 rozstrzygnięta !

Dnia 28 lipca br. zakończyły się zmagania amatorskich drużyn piłkarskich ze Stronia Śląskiego i okolic. Do turnieju, który swój początek miał 23 czerwca przystąpiło sześć zespołów. Każdy zespół mógł zgłosić 12 zawodników, z czego na boisku ORLIK przy ulicy Sudeckiej mogło przebywać jednocześnie 7 zawodników jednej drużyny (6+1 bramkarz) .

Regulamin ligi, który podpisany został przez kapitanów przewidywał spotkania w każdy poniedziałek i czwartek. Pomimo okresu wakacji kompleks sportowy w naszym mieście  dzięki kibicom i zawodnikom pękał w szwach w dniach, kiedy zbierali się piłkarze. Atmosfera podczas każdego meczu była bardzo zacięta i niekiedy  nerwy znane ze światowych boisk przenosiły się na nasz stroński Orlik, co również dodawało splendoru każdemu ze spotkań.

Po  pierwszej rundzie z kompletem 15 pkt. prowadził zespół Oldboje Stronie Śląskie, którego członkowie systematycznie spotykają się aby doskonalić swoje umiejętności. Drugie miejsce 12 pkt. i tylko jeden mecz przegrany w bezpośrednim starciu z Oldbojami przed II rundą zajmował zespół  ZKS „Nad Stawami” Żymbol z kapitanem Marcinem Kuzielem. W poniedziałek 14 tego lipca rozpoczęły się mecze II rundy, kiedy to zawodnicy jeszcze bardziej zmotywowani przystąpili do rewanżu za poniesione porażki.

Każdy spodziewał się, że 28 lipca kiedy miała miejsce ostatnia kolejka spotkań Orlik Liga 2014 będzie już wiadomo, kto zajmie które miejsce. Jednakże sport w tak czystej odsłonie na poziomie amatorskim do końca potrafił byś nieprzewidywalny.

Pierwsze spotkanie rozstrzygnąć miało o tym, kto będzie triumfował w lidze. Na przeciwko siebie stanęli Oldboje Stronie Śląskie oraz ZKS „Nad Stawami” Żymbol, czyli idące łeb w łeb od początku ligi drużyny. Pierwsze 20 min. zawodnicy jakby chcieli się poznać i nie dopuszczali przeciwnika do swojej bramki, w połowie wynik niezmiennie 0:0. W drugiej połowie podobnie asekuracja z dwóch stron. Wystarczyła chwila nieuwagi w środku pola aby zawodnicy Oldboja Stronie Śląskie podaniami dograli do Jarosław Majchera, który strzelił jedynego gola w spotkaniu dla Odbojów dając tym samym swojej drużynie zwycięstwo w Orlik Lidze. O miejsce III w turnieju zagrały zespoły ZSS oraz Orlik-Piekarnia Marcela-Lądek Zdrój i w tym spotkaniu padło wiele bramek a wynik 7:2 dał zwycięstwo naszym kolegom z Lądka Zdroju.

 Nagrody w postaci pucharów oraz pamiątkowych dyplomów wręczyła  Pani Prezes "SPA Jaskinia Niedzwiedzia Sp. z o. o." Renata Nowak. Zwycięstwa serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz zapraszamy na kolejną edycję Orlik Ligii już za rok.

Skład drużyny zwycięskiej: Kapitan Jerzy Rapacz, Zbigniew Margowniczy, Waldemar Targosz, Jarosław Majcher, Tomasz Olszewski, Tomasz Wietrzykowski, Krzysztof Piechnik, Krzysztof Bąk, Paweł Matkowski, Wojciech Woś, Marcin Błachut, Feliks Czapiga.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

Łukasz Czapnik

 

 

29.08.2014
powrót