Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania i Grecja zaproszają uchodżców do swoich krajów. Współpraca PL-DE-FR w zakresie przyjmowania uchodźców z Ukrainy - realizacja transferów.

Szanowni Państwo,

wszystkie osoby - obywatele Ukrainy - zainteresowane wyjazdem z Polski (transferem) do innych krajów: Niemiec, Francji, Austrii, Grecji lub Hiszpanii - prosimy o kontakt:

  • z koordynatorem Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - Tomaszem Olszewskim, tel: 748117751, e-mail: sekretarz@stronie.pl (kontakt całodobowy) lub
  • z inspektorem ds. Zarządzania Kryzysowego - Markiem Stockim, tel: 748117729, e-mail: zarz.kryzys@stronie.pl (kontakt w godz. 7:30-15:30)

Polska wraz z Niemcami oraz Francją organizuje przemieszczanie obywateli Ukrainy. Uchodźcy wojenni, w sposób uporządkowany i z poszanowaniem ich potrzeb przewożeni są do miejsc przesiadkowych skąd udają się w dalszą podróż wewnątrz terytorium Niemiec lub do innych państw członkowskich UE, w tym do Francji.

Ob. Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnego transportu, dla przykładu korzystając z pociągu relacji Przemyśl - Berlin (odjazd o godz. 07:07) przez stacje: Kraków - Katowice - Wrocław  (przejście graniczne Rzepin), po przyjeździe do Niemiec, mogą się udać w dalszą drogę do Lion i Dijon we Francji zorganizowanym transportem, gdzie władze Francji przygotowały miejsca dla uchodźców.

PDFBIENVENUE EN FRANCE, AURA_UKRAINE.pdf

PDFFlyer ukrainien Cote d Or.pdf

PDFLivret d accueil.pdf

 

 

 

 

 

 

 

06.04.2022
powrót