Zapraszamy na szkolenie: "Całoroczna gospodarka pasieczna - prowadzenie rodziny pszczelej w pasiece od wiosennych oblotów do zimowego zakarmienia pszczół", 13-14 listopada 2021r

Starostwo Powiatowe w Kłodzku oraz Zrzeszenie Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej im. Weroniki Kumko serdecznie zapraszają na szkolenie "Całoroczna gospodarka pasieczna - prowadzenie rodziny pszczelej w pasiece od wiosennych oblotów do zimowego zakarmienia pszczół", które odbędzie się w dniach *13-14 listopada 2021r., w godzinach od 9.00 do 18.00 w Kłodzku, w Centrum Aktywności Lokalnych przy. ul.Łukasińskiego 43.

Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonego pszczelarza - *Pana Marka Podlewskiego *-  mgr. inż zootechniki, rzeczoznawcę chorób pszczół, od 1989r. pracownika Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Zarzeczewie na stanowisku specjalisty ds.pszczelarstwa, od 1995r samodzielnie prowadzącego pasiekę hodowlaną - selekcja linii kujawskiej, wiceprezesa Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza, właściciela Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego, obecnie nauczyciela w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. Pan Marek Podlewski realizował tematy badawcze: „Metody przechowywania i oceny jakości nasienia trutni”; „Rola mleczka pszczelego w wiosennej stymulacji rodzin pszczelich”.