Górskie wycieczki rowerowe, weekendy w miesiącach kwiecień - listopad

W Stroniu Śląskim miłośnicy górskich wycieczek rowerowych nie mogą narzekać na brak towarzystwa. W miesiącach kwiecień - listopad, średnio co dwa tygodnie organizowane są jednodniowe rowerowe wypady w okoliczne

góry: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki i Góry Bardzkie. Jesteśmy w górach - nie obędzie się bez niełatwych podjazdów, ale za to z górki - popędzicie jak z chmurki! Trasy liczą od 25 do 80 km. Terminarz wycieczek układany jest na początku sezonu, informacja o wycieczkach dostępna jest na facebooku Strońskiej Grupy Rowerowej (Grupy działającej na terenie Gminy Stronie Śląskie od 2010 roku). Strońska Grupa Rowerowa jest organizatorem wycieczek rowerowych, zapewniają przewodnika, apteczkę pierwszej pomocy i pomoc techniczną na trasie.

Czasami na zakończenie wycieczek nad zalewem w Starej Morawie odbywa się ognisko z kiełbaskami, które przygotowuje Stroński Park Aktywności.

Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, wszyscy uczestnicy muszą posiadać na wycieczkach kaski.

Fot. Julian Jasicki:

 

Fotorelacje z wybranych wycieczek (fot. Julian Jasicki):

z 27.09.2015 r.: kliknij tutaj

z 26.07.2015 r.: kliknij tutaj

z 29.06.2014 r.: kliknij tutaj

z 25.05.2014 r.: kliknij tutaj

z 29.09. 2013 r.: kliknij tutaj

z 28.07.2013 r.: kliknij tutaj