24-25 lipca - Spartan Race rozpocznie sezon 2021 w Czarnej Górze

Polski sezon Spartan Race wystartuje w weekend 24-25 lipca w Czarna Góra Resort. Początkujących biegaczy przyciągnie dystans Sprint, czyli 5 kilometrów i 20 przeszkód. Średnio zaawansowanych  organizator zaprasza na Spartan Super 10km i 25 przeszkód oraz zawodników już doświadczonych na Beast 21km. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci wieku od 4 do 14 lat, dla których w sb i nd odbędą się biegi Spartan Kids.

Po raz pierwszy w historii Spartan Race zawita do Czarnej Góry, by umożliwić biegaczom zmierzenie z tamtejszymi stokami przy wspaniałych okolicznościach przyrody.

Weekend w sb rozpocznie najtrudniejszy dystans, czyli Spartan Beast (półmaraton i 30 przeszkód), będący jednocześnie wyścigiem Serii Górskiej CEU rozgrywanej w 4 krajach (Polska, Słowacja, Czechy oraz  Rumunia) gdzie zawodnicy mają okazje zdobyć unikatowy medal. Drugiego dnia w nd zostaną rozegrane dwa dystanse dla dorosłych; Sprint 5km i Super 10km.

Na specjalnie przygotowanych torach w wyścigach Spartan Kids swoją przygodę przeżyją także dzieci od 4 do 14 lat zarówno w sb jak i nd.

Biegi dla wszystkich

Spartan Sprint (5 km, 20 przeszkód) jest w zasięgu nawet osób nietrenujących. To dobra okazja by rozpocząć przygodę z dyscypliną i pobiec w grupie znajomych, dobrze spędzić czas i pokonać trasę we własnym tempie. Bardziej zaawansowani uczestnicy mogą wybrać Spartan Super (10 km, 25 przeszkód).

Dużo trudniejsze wyzwanie stanowić będzie Spartan Beast w sb, czyli dystans 21km i 30 przeszkód.

Spróbuj swoich sił!

Na trasie – oprócz pięknych, górskich widoków – na uczestników czekają takie przeszkody jak ścianki małpie gaje czy worki do noszenia. Na niektórych z nich dozwolona jest pomoc innych uczestników, inne trzeba pokonać samemu. Jeśli nam się to nie uda wystarczy zrobić 30 burpee (padnij-powstań) by ruszyć dalej. Spartan to nie tylko test fizyczny, ale przede wszystkim możliwość przełamania swoich barier. 

Zapisz się już dzisiaj

Zapisy na bieg dostępne są na stronie www.spartanrace.pl.

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie,
w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od 6-ściu lat.

Kontakt dla mediów: Fabian Sowiński, e-mail: fabian.sowinski@spartan-ceu.com
tel: +48 605897101

nr. 5 czarna-gora-IG-trifecta.jpeg

22.07.2021
powrót