NOWE ZAJĘCIA W KLUBIE SENIOR+ W RAMACH PROJEKTU „Działaj Lokalnie”

W obecnych czasach bardzo ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku, a Nordic-Walking to sport, który jest praktycznie dla każdego !

Ośrodek Pomocy Społecznej  w Stroniu Śląskim wraz z Klubem Senior+ od lipca 2021 roku realizuje projekt pod nazwą „ Zostaw serial, złap za kije, wtedy serce lepiej bije” .W ramach projektu „Działaj Lokalnie 2021” realizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika uzyskano dotację na przeprowadzenie zajęć chodzenia z kijkami, pod opieką profesjonalnego instruktora Nordic-Walking. W odróżnieniu od zwykłego spaceru chodzenie z kijami angażuje 90 % mięśni całego ciała. Dodatkowo organizm jest dotleniony, odstresowany, a chodząc w grupie zyskujemy nowe znajomości, integrujemy się, urozmaicamy codzienność i poznajemy ciekawe miejsca w Gminie Stronie Śląskie.

Dlatego zapraszamy 5 osób chętnych, niezrzeszonych w Klubie Senior+ w Stroniu Śląskim, na darmowe spotkania z instruktorem Nordic-Walking, aby nauczyć się prawidłowego chodzenia z kijkami.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 lipca br. pod numerem telefonu 798 507 273.

Projekt umożliwi popularyzację tego typu aktywności w Gminie Stronie Śląskie a profesjonalnie szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora pozwoli w pełni cieszyć się z zajęć. Z kijkami można nauczyć się prawidłowo chodzić.

Dodatkowo w ramach projektu w czwartym kwartale 2021 roku zostaną przeprowadzone ciekawe zajęcia z popularyzacji pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Każdy uczestnik, w ciepłej i rodzinnej atmosferze samodzielne wykona niepowtarzalną dekorację bombki bożonarodzeniowej, a tą najpiękniejszą zabierze do swojego domu. Tak unikatowych dzieł, które powstaną w trakcie zajęć, nie kupicie w żadnym sklepie !

                                                                                                                                                                                                                                    

źródło:www.stroniesl.naszops.pl

09.07.2021
powrót