Zapisz się na bezpłatne warsztaty oraz zawody Nordic Walking w Stroniu Śląskim!

Fundacja Veritas serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby na darmowe warsztaty z nordic walking, które odbędą się już 29-30 maja oraz 5-6 czerwca na Orliku przy ul. Sudeckiej 1 w Stroniu Śląskim. Projekt jest współrealizowany ze środków otrzymanych od gminy Stronie Śląskie.

 

Nordic Walking czyli chodzenie z kijkami jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportową, którą niemalże każdy - niezależnie od wieku może uprawiać. Sport ten pozwala spalić 40% więcej kalorii niż zwykły spacer. Idealny dla osób posiadających problemy ortopedyczne, z układem kostno-mięśniowym, zalecany osobom po zawałach serca, chorym na cukrzycę, nadwagę czy otyłość.  

 

Warsztaty a potem zawody!

Podczas warsztatów prowadzone będą zajęcia z nauki zasad prawidłowej techniki marszu z kijami, każdy dowie się o zaletach regularnego uprawiania sportu, zapozna ze sprzętem. „Warsztaty zakończą się zawodami sportowymi, dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie nagród, sportowych emocji oraz dobrej zabawy” – mówi przedstawiciel Fundacji Veritas. Zawody odbędą się 26 czerwca o godzinie 10:00 na dwóch trasach 5 oraz 10 kilometrów.

plakat.png

 

Nie masz sprzętu? To nie problem!

Na miejscu Fundacja Veritas umożliwi wypożyczenie sprzętu za kaucją zwrotną w kwocie 50 zł (płatne w dniu wypożyczenia). Po zakończeniu warsztatów kije należy zwrócić aby otrzymać zapłaconą kaucję. Dodatkowo jeśli, ktoś zdecyduje się na uprawianie tego sportu będzie mógł odkupić sprzęt za należność równą kwocie kaucji.

 

Gdzie i jak się zapisać?

Warsztaty odbywać się będą w dwa weekendy: 29-30 maja oraz 5-6 czerwca w godzinach 10:00 – 12:00 na Orliku przy ul. Sudeckiej 1 w Stroniu Śląskim, a poprowadzi je Kornel Wojczuk. Zapisy na warsztaty już trwają poprzez formularz na stronie www.fundacja-veritas.pl oraz w Centrum Edukacji Turystyki i Kultury.