Jak się spisać? Porady na żywo.

Już dziś (piątek, 14 maja) o godzinie 14:00 odbędzie się live pt. „Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów”. Wydarzenie współorganizowane jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny.

Jak spisać się bezpiecznie? Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? Na te oraz inne pytania odpowie dr Dominik Rozkrut, szef Główny Urząd Statystyczny. Moderatorem spotkania on-line będzie Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/279745873890289

1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2019 poz. 1775, z późn. zm.), udział w spisie jest obowiązkowy. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.

 

Transmisja na żywo odbędzie się równocześnie na:

✅ https://www.facebook.com/GlosSeniora/

✅ https://www.facebook.com/mripsRP/

✅ https://www.youtube.com/user/MPiPSRP

 

Udział w wydarzeniu on-line jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

14.05.2021
powrót