ZAKOŃCZENIE SEZONU NARCIARSTWA BIEGOWEGO 2020/2021 w Gminie Stronie Śląskie - podsumowanie

Szanowni Państwo, 

pasjonaci narciarstwa biegowego z całej Polski oraz z zagranicy, którzy mieli możliwość biegania na gminnych trasach biegowych przygotowywanych w Górach Bialskich!

Informujemy Was, że sezon biegówkowy 2020/21 dobiegł końca!

 Był to niezwykle długi sezon, obfitujący w opady śniegu oraz niskie temperatury, sezon w którym musieliśmy się zmagać z pandemią covid-19, nie mogliśmy swobodnie przekraczać granic ale też sezon bardzo udany, w którym od 6 stycznia br. aż do 17 kwietnia, nasz gminny ratrak "Miś" po każdym opadzie śniegu przygotowywał dla Was trasy biegowe, tak żebyście mogli pomimo pewnych ograniczeń, czuć się szczęśliwi, zrelaksowani oraz żebyście mogli dbać o swoje zdrowie poprzez uprawianie sportu.

Był to sezon w którym dzięki uprzejmości Nadleśnictwa mogliśmy dla Was zakładać ślady na nowych drogach, tam gdzie wcześniej mogliśmy o tym tylko pomarzyć. Był to dobry sezon w kwestii współpracy z czeskim schroniskiem Paprsek, które dysponując dwoma ratrakami wspomagało czasami nasze działania w Dolinie Białej Lądeckiej czy na Spławach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za dobre słowo, osobom które bywały krytyczne w stosunku do naszych działań, za konstruktywną krytykę z której mogliśmy wyciągać wnioski i poprawiać swoją pracę, narciarzom za to, że tak licznie i chętnie przyjeżdżaliście korzystać z naszych tras, przygotowywanych przez dzielnego "Misia" i Pana Piotra naszego operatora ratraka.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w promocję naszych tras na swoich stronach na facebooku, szczególnie wypożyczalniom sprzętu narciarskiego, które zamieszczały na swoich stronach nasze komunikaty biegówkowe :-).

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym mogliśmy działać, zakładając ślad na trasach biegowych, szczególnie Nadleśnictwu Lądek - Zdrój oraz czeskiemu partnerowi ze schroniska Paprsek.

Podsumowując sezon biegówkowy 2020/21 w Górach Bialskich:

  • wyjechaliśmy ratrakiem 41 razy, w styczniu 15 razy, lutym 13 razy, marcu 8 razy i kwietniu 5 razy,
  • łącznie ratrak przejechał 2200 km spędzając na trasach!, 189 motogodzin silnikowych,
  • zużyliśmy do przygotowania tras 3180 litrów oleju napędowego.

Chcąc cały czas się rozwijać w kwestii narciarstwa biegowego, Gmina, po sezonie biegówkowym, będzie chciała przygotować system oznaczeń na wszystkich trasach w Górach Bialskich, również na drogach, które zostały niedawno włączone do systemu tras narciarstwa biegowego.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie biegówkowym 2021/22!

Oby zima była tak śnieżna jak obecna i żebyście Państwo przyjeżdżali tak licznie na biegówki do Gminy Stronie Śląskie jak to miało miejsce w sezonie 2020/21.

          Dariusz Chromiec - Burmistrz Stronia Śląskiego

         Jakub Chilicki - Dyrektor CETiK

zakończenie sezonu biegowego.jpeg

 

 

 

28.04.2021
powrót