WIOSENNE PRACE POLOWE. Rozpoczęły się prace na polach, a wraz z nimi ruch maszyn rolniczych na drogach.

Wiosna to intensywny czas pracy dla każdego rolnika. Wtedy to musi zadbać o właściwe przygotowanie gruntu pod zasiew roślin, co wymaga sprawnego sprzętu rolniczego i odpowiedniej jego obsługi.

  • Rolniku zadbaj odpowiednio wcześnie o stan techniczny maszyny rolniczej, jej oświetlenie, stan układu hamulcowego, etc.

Poruszanie się maszynami rolniczymi po drogach publicznych wymaga od kierujących nie tylko odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, ale i doskonałych umiejętności.

Strońska policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg, aby bezwzględnie stosowali się do przepisów w celu uniknięcia zdarzeń, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu.

  • Kierowco -  wyprzedzając pojazdy rolnicze, które nieraz posiadają spore gabaryty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i wykonuj manewry z bardzo dużą ostrożnością.

Strońska policja apeluje do wszystkich osób wykonujących prace polowe, aby wykonywali ją w sposób bezpieczny ze szczególnym zwróceniem uwagi na małotetnich którzy angażują się w tę pomoc.

27.04.2021
powrót