Masyw śnieżnika
Ikona Strzałki
Góry Bialskie
Ikona Strzałki
Góry Złote

Ekstremalne trasy podziemne

Trasa ekstremalna - nowa oferta Jaskinii Niedźwiedziej w Kletnie

logojaskinia.png
Dla osób pragnących wcielić się w rolę grotołaza i podążyć śladami pierwszych odkrywców Jaskini Niedźwiedziej, przygotowana została nielada atrakcja. Pod opieką członków Sekcji Speleologicznej "Niedźwiedzie" z Kletna, wyposażeni w kombinezony, kaski i oświetlenie, zejdziecie do nieudostępnianych na codzień partii jaskini!

Wielka Szczelina,  zaciski i trochę wspinaczki, a przy tym mnóstwo fascynujących informacji o odkryciu, badaniach i eksploracji Jaskini Niedźwiedziej! Będzie ekstremalnie i ciekawie. Zapraszamy!

CAL_5912.jpeg

 

Rezerwacja i więcej informacji o jaskini: www.jaskinianiedzwiedzia.pl

Zobacz fotorelacje i inne jaskiniowe aktualności: www.facebook.com/jaskinianiedzwiedzia

Polecamy!

 

 
"Ekstremalna przygoda w Masywie Śnieżnika"

logo.jpeg
Gospodarze Podziemnej Trasy Turystyczno - Edukacyjnej w Starej Kopalni Uranu w Kletnie zapraszają do eksploracji nieudostępnionych na standardowej trasie turystycznej sztolni dawnej kopalni uranu oraz średniowiecznych chodników kopalni rud żelaza sprzed 600 lat. Organizatorzy zapewniają opiekę przewodników oraz niezbędny sprzęt (kask wspinaczkowy, kombinezon, czołówka, rękawice ochronne itp.). Czas trwania wyprawy: około 4-5 godzin. Minimalna ilość uczestników: 2 osoby. Maksymalna ilość uczestników: 12 osób. Warunkiem uczestnictwa jest skończenie 18 lat. Osoby niepełnoletnie (nie mniej niż 13 lat) tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna. Przygodę można wzbogacić o jazdę samochodami terenowymi, eksplorację innych jaskiń sudeckich, zjazdy na linie, survivalową noc w namiotach itd …  Wyprawy ekstremalne organizowane są w okresie od kwietnia do października. Przerwa zimowa jest niezbędna z uwagi na ochronę hibernujących w podziemiach nietoperzy. Więcej informacji i kontakt do organizatorów: www.kletno.pl

 
 
Fascynujące odkrycia w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie w 2012 r.