Najważniejsze informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znajdziesz tutaj: Narodowy Spis Powszechny 2021

Utytułowana biathlonistka Weronika Nowakowska została Ambasadorką European Winter Para Sports Event, Poland 2020

Utytułowana biathlonistka Weronika Nowakowska została Ambasadorką European Winter Para Sports Event, Poland 2020.  Zawody rozpoczną się już w najbliższy wtorek, 25 lutego w ośrodkach narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena.

Weronika Nowakowska to polska biathlonistka, jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w historii zimowych sportów w naszym kraju. Jest wicemistrzynią świata w sprincie oraz brązową medalistką w biegu pościgowym z Mistrzostw Świata w Kontiolahti w 2015 roku. Obecnie fantastycznie sprawdza się jako komentatorka zawodów biathlonowych w telewizyjnych kanałach sportowych. Propagowanie sportów zimowych i aktywności wśród osób z niepełnosprawnościami to w historii jej kariery nowe zadanie, ale podjęła się go z ogromną radością. Motto zawodów ParaSki4Europe brzmi: „Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie”. A jak przyznaje Weronika Nowakowska w sporcie marzenia i determinacja są kluczowe, by osiągać zamierzone cele.

- Sport jest piękną metaforą życia. Przez wiele lat był moim stylem życia - życiem. Czuję ogromną radość na myśl, że już wkrótce rozpocznie się wielkie sportowe święto ParaSki4Europe, którego mogę być ambasadorką – podkreśla Weronika Nowakowska. Uprawianie sportu i rywalizacja osób z niepełnosprawnościami to dla mnie dowód na to, że w życiu warto mieć marzenia i za nimi podążać. To wspaniała lekcja pokory, wytrwałości i siły wewnętrznej. Podziwiam, bardzo szanuję i wspieram tych, którzy pomimo trudności dążą do realizacji swoich celów. Szlachetne idee leżąc na fundamencie olimpizmu i sportu w ogóle najpiękniej widoczne są właśnie w rywalizacji osób z niepełnosprawnościami. Już nie mogę się doczekać!

beznazwy.png

 

Do ośrodków narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z 17 krajów Europy. Fakt, że swoje przesłanie o sile sportu i wartości płynących z jego uprawiania, z chęci stawania się coraz lepszym przekaże zawodnikom Weronika Nowakowska to dla Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligi szczególnie ważny element organizowanych zawodów.

- Weronika Nowakowska to szczególna postać w sporcie, przykład na to, że sport nie posiada żadnych granic i barier. Promowanie tego wydarzenia przez tak rozpoznawalną zawodniczkę, która jest wzorem do naśladowania dla każdego, będzie dodatkowym impulsem dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na sport. Paraolimpijskie narciarstwo biegowe i biathlon to dyscypliny sportowe, na których rozwój w najbliższych latach bardzo liczymy z uwagi na szeroką dostępność i stosunkowo niewielkie koszty w zestawieniu chociażby z narciarstwem alpejskim. Weronika Nowakowska dołącza do grona przyjaciół rodziny paraolimpijskiej
i bardzo się z tego powodu cieszymy. Integracja poprzez sport jest ciągle tematem aktualnym. 

Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort (Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie).

Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe.

Wydarzenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i koncern PKN Orlen, który jest Sponsorem Wydarzenia.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepełnosprawni.pl.

#ParaSki4Europe

#Erasmus+

#czarnagoraresort

#tuzaczynasieprzygoda

#zimanaCzarnej

Autorem zdjęcia Weroniki Nowakowskiej jest Tomasz Duszyński.

 

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe oraz

https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/actions/sport/not-for-profit-european-sport-events_en.

20.02.2020
powrót