„Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe!”

Logotypy_wersja ostatczna.jpeg

 

Projekt „Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe!” współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Projekt „Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe!” to polsko-czeski projekt, który gmina Stronie Śląskie realizuje przy współpracy z wieloletnim partnerem, Starym Mestem.

Jak nazwa podpowiada, ma on na celu promocję turystyki rowerowej oraz wzrost ruchu turystycznego na pograniczu państw. Działania zostały rozpoczęte w listopadzie 2018 r. i mają trwać do listopada bieżącego roku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

            Jednym z etapów realizacyjnych było wydanie przewodnika rowerowego po okolicy Stronia Śląskiego i Starego Miasta, zawierającego mapy tras rowerowych i singletracków wraz profilami przewyższeń i stopniami trudności oraz inne przydatne podczas wycieczek informacje. Publikację można pozyskać bezpłatnie m.in. w Urzędzie Miejskim czy Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, a także drogą pocztową. Materiały dostępne są w dwóch wersjach językowych: polsko-czeskiej oraz angielsko-niemieckiej.

            W ramach działań projektowych zorganizowano również otwarcie sezonu rowerowego 2019, które odbyło się 1 maja na Przełęczy Płoszczyna. Zaproponowano dwie trasy dojazdu na miejsce docelowe: MTB o długości 30 km oraz rekreacyjną 11,5 km. Spotkanie rowerzystów umiliły m.in. obiad z widokiem na lasy i góry, ognisko oraz koncert kapeli z Czech.

            W myśl przewodnich założeń programu, reprezentanci z Polski i Czech mieli okazję promować nasz region na targach rowerowych w Pradze i Warszawie. Ponadto podejmowane są rozmaite akcje reklamowe w lokalnej i ogólnokrajowej prasie, na tematycznych stronach internetowych oraz podczas wydarzeń kulturalnych.

W ramach działań projektowych  zrealizowano również  film, pokazujący, że na rowerze życie naprawdę jest wesołe, zwłaszcza u nas!

 Zapraszamy do obejrzenia filmu

Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe! - PL

Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe! - CZ

Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe! - EN

Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe! - DE

Na rowerze - na kole, život je šťastný - życie jest wesołe! - 1 min PL/EN/CZ/DE

 

0001 (8).jpeg

 

 

 

 

28.10.2019
powrót