Karate kyokushin. Mistrzowie Świata i Europy trenują w Stroniu Śląskim.

Agnieszka i Sylwester Sypień z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin - wielokrotni Mistrzowie Świata i Europy, w dniu 29.08.2013 r. w Szkole Podstawowej w Stroniu Śląskim uczestniczyli w treningu naszego lokalnego klubu karate.Państwo Sypień spędzili w naszej gminie ostanie dwa tygodnie, prowadząc ogólnopolske zgrupowanie karate, które miało miejsce w Hotelu Morawa w Starej Morawie. Zarówno Mistrzowie, jak i uczestniczący w treningach karatecy potwierdzili, że bardzo dobrze czują się w naszej okolicy i na pewno będą do nas wracać.

 

Przypominamy, że strońska sekcja Lądeckiego Klubu Karate Kyokushin trenuje na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Stroniu Śląskim i jest otwarta dla wszystkich osób zainteresowanych tą dyscypliną sportu. Zapraszamy! Działalność klubu jest współfinansowana z dotacji z budżetu Gminy Stronie Śląskie.

Kontakt: Waldemar Załucki, tel. 782 980 811

Nazwa kyokushin pochodzi od japońskich słów: kyoku – biegun, ekstremum, najwyższa ranga; shin – prawda, prawdziwość, rzeczywistość. Słowo "kyokushin" tłumaczone jest najczęściej jako  dążenie do poznania prawdy. Ostatecznym celem treningu karate jest rozwój duchowy ćwiczącego. Dokonuje się on poprzez wymagające ćwiczenia fizyczne – w trakcie treningu adept karate pokonuje swoją słabość, nieśmiałość i niezdecydowanie, dzięki czemu może stać się lepszym człowiekiem. Każdy adept kyokushin karate powinien znać przysięgę (dojo kun) oraz etykietę dojo.

Założycielem stylu był urodzony w 1923, Koreańczyk, Choi Yeong-Eui, który po przybyciu do Japonii przybrał imię Masutatsu Ōyama. Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushin-kaikan (International Karate Organization Kyokushin-kaikan, w skrócie IKO) była do momentu jego śmierci w1994 r. największą organizacją sztuk walki na świecie.