Siatkarze Gminy Stronie Śląskie łączcie się! czyli pokazujemy światu, w czym Polacy są najlepsi

Podczas gdy termometry wskazywały temp. 38OC w cieniu, a plażę zalewu w Starej Morawie odwiedziło ok 4 tys. osób...  pierwszy raz na boiskach siatkarskich tego obiektu zmierzyli się zawodnicy i zawodniczki popularnej dziś na całym świecie siatkówki plażowej. Uroczystym powitaniem 19 przybyłych drużyn i przedstawieniem reguł gry rozpoczął się cykl turniejów o Puchar Pani Prezes SPA „Jaskinia Niedżwiedzia”.

P1010411.jpeg  

Wśród zespołów młodzieżowych gdzie rywalizowały ze sobą siatkarskie „trójki''wystartowało  5 drużyn chłopców w wieku szkolnym. Po rozegraniu zawodów  gdzie drużyny mierzyły się systemem „każdy z każdym” zwyciężyła drużyna PKS Podwórkowy Klub Sportowy ze Stronia Śląskiego w składzie: (Bartosz Gurpet, Wojciech Huzar, Maciej Korotanciuk, Bernaś Misiewicz).

W rywalizacji „dwójek” na boiskach piaszczystych wystąpiło 10 zespołów męskich oraz 4 damskie. Rywalizacja płci pięknej  przebiegała pod dyktando zespołu JSKRA w składzie Aurelia Plejewska i  Adrianna Rutyna które zdeklasowały rywalki w każdym ze swoich spotkań.

P1010379 (10).jpeg

Panowie podzieleni na grupy A i B zagrali systemem „każdy z każdym” po czym dwie pierwsze drużyny z każdej grupy  awansowały do finałów. Bój o III miejsce stoczyły drużyny Nadleśnictwo Lądek Zdrój – Old Boje, niestety bardzo dobra postawa w grupie zawodników  Sylwestera Tomaszewicza i Arkadiusza Karpiela „Nadleśnictwo Lądek Zdrój” nie pozwoliła na zdobycie miejsca na tzw. pudle. Finał w którym wystąpiły zespoły ABC Kłodzko oraz Piława team był bardzo zacięty i trwał całe trzy sety. Zwycięstwo należało się jednak Danielowi i Michałowi Michta „Piława team” którzy zwyciężyli w decydującym secie 15 :13 z dużo bardziej doświadczonym składem z Kłodzka .

P1010379 (17).jpeg

Bardzo cieszy organizatorów tak liczny udział miejscowych drużyn w pierwszych tego typu zawodach.

W kolejna niedzielę, 4.08 odbędzie sięnastępny turniej tego cyklu więc zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swoich drużyn w dniu zawodów od godz. 10 lub wcześniej wysyłając zgłoszenie na .

Tabele wyników oraz regulamin zawodów dostępny jest na stronie www.jaskinianiedzwiedzia.pl.

Łukasz Czapnik - organizator

 

 

 

 

                                                                                                              

01.08.2013
powrót