Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Siennej, 16-18.08.2013

W dniach od 16 do 18 sierpnia 2013r. w Kotlinie Kłodzkiej w miejscowości Sienna k Stronia Śląskiego, kolejny raz, groźnie zabrzmią silniki zmagających się o puchar Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski kierowców samochodów wyścigowych.

Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się 17 VIII 2013r. o godz. 13:30. Ceremonia otwarcia zawodów zostanie uczczona widowiskowym niespotykanym pokazem skoków spadochroniarzy.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Siennej to jedna z najciekawszych imprez  samochodowych w kalendarzu wyścigowym GSMP. Zawody te, to raj dla kibiców sportów samochodowych. Rozgrywane są w najbardziej atrakcyjnym i znanym z pięknych widoków ośrodku turystyki górskiej jakim jest Sienna i Czarna Góra. Kibicując i oglądając eliminacje do Pucharu GSMP można przy okazji podziwiać walory turystyczne okolicy, do czego serdecznie namawia organizator Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Na kibiców czeka ekscytująca rywalizacja,  najliczniej obsadzona konkurencja bo ok. 65 kierowców ścigających się na tej widowiskowej, krętej, trudnej, prowadzącej pod górę trasie wyścigowej o długości blisko 3000m. Na zawodach podziwiać będziemy ścigające się samochody podczas dwóch podjazdów treningowych i dwóch podjazdów wyścigowych każdego dnia.

Atrakcyjność zawodów gwarantuje cała czołówka utytułowanych kierowców wyścigowych i rajdowych. Zobaczymy tam najszybsze, najmocniejsze, najnowocześniejsze samochody sportowe o mocach nawet powyżej 400km, jak i przepiękne samochody z klasy historycznej.

Tegoroczny wyścig górski otrzymał nazwę VENOL Sienna 2013, a to za sprawą sponsora tytularnego, przy pomocy którego zawody się odbędą.

Automobilklub Ziemi Kłodzkiej serdecznie zaprasza kibiców do uczestnictwa w zawodach.

Szczegółowe informacje o zawodach są na stronach www.azk.com.pl

AZK Artur Gazda