Wystawa ceramiki unikatowej. Małgorzata Skałuba - Krentowicz. Wapienniki "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie, 16.06 - 10.09.2013

Stowarzyszenie Muzeum Wapiennik i gospodarze zapraszają na wystawę ceramiki Pani Małgorzaty Skałuby - Krentowicz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Artystyczny w Cieszynie), która prezentowana jest w Wapienniku do 10.09. 2013. Wystawa objęta jest Patronatem Honorowym Burmistrza Stronia Śląskiego - Zbigniewa Łopusiewicza.

Małgorzata Skałuba - Krentowicz jest od 1987 r. pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. W pracy artystycznej zajmuje się malarstwem, ceramicznymi formami naczyniowymi, rzeźbą ceramiczną. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Do najważniejszych osiągnięć zalicza udział w wystawach we Wrocławiu, podczas Międzynarodowego Festiwalu Ceramiki w Mino (Japonia), w galerii „Sielska” w Strasburgu i w Muzeum Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.


Projekt realizowany jest dzięki dotacji z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie”.

Dzialaj_Lokalnie_logo.jpeg

Galeria zdjęć Wapiennika:  

   

 

 

24.06.2013
powrót