Masyw śnieżnika
Ikona Strzałki
Góry Bialskie
Ikona Strzałki
Góry Złote

Stronie Śląskie - Przełęcz Śnieżnicka - Śnieżnik (Wieża Solidarności Polsko - Czeskiej)

Stronie Śląskie (Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury - dawna stacja PKP) - Stronie Śląskie wieś - Przełęcz pod Chłopkiem - Przełęcz Puchaczówka - Czarna Góra (1205 m n.p.m) - Sanktuarium. M. B. Śnieżnej na Iglicznej - Tama na Wilczce - Międzygórze - Smrekowiec - Przełęcz Śnieżnicka (1218 m n.p.m) - Schronisko na Hali pod Śnieżnikiem - Śnieżnik (1425 m n.p.m, wieża widokowa - 34 m.)

DŁUGOŚĆ: 28 KM, CZAS PRZEJŚCIA: 10 H

calendar.png 1 dzień
clock.png  10 godz.
distance.png  28 km

STRONIE ŚLĄSKIE - PRZEŁĘCZ ŚNIEŻNICKA 2.png
Profil wysokościowy szlaku

Szlak prowadzący w kierunku Czarnej Góry - jeden z najciekawszych punktów widokowych w Sudetach i dalej do Międzygórza - znanego z pięknej zabudowy tyrolsko-alpejskiej. Szlak  długi, wymagający z kilkoma stromymi podejściami,  można go skrócić wjeżdżając wyciągiem na Czarną Górę (1205 m n.p.m). Szlak zielony kończy się na Przełęczy Śnieżnickiej. Proponujemy kontynuację wycieczki w kierunku Schroniska na Hali Pod Śnieżnikiem (żółtym i czerwonym szlakiem turystycznym - ok 500 m). Od Schroniska na Hali Pod śnieżnikiem kontynuujemy trasę o długości około. 2 km zielonym szlakiem turystycznym na szczyt Śnieżnika,  szlak ten biegnie w kierunku Bielic,

Na szczycie Śnieżnika znajduje się wieża widokowa  (wejście na wieżę - bezpłatne) z której rozpościera się  piękna panorama na polskie i czeskie Sudety oraz opolszczyznę.

Powrót ze szczytu Śnieżnika do schroniska - zielonym szlakiem turystycznym.