Ciastkarnia „Pączek” Piotr Dudziak

DSC_1827.jpeg

    Ciastkarnia „Pączek” działa od dnia 01 maja 1996 roku. Ciężka praca, wytrwałość oraz dbałość o najwyższą jakość  produktów opartych na starych recepturach, połączonych z nowa technologią i świadczenie usług stanowią podstawę pracy ciastkarni.

     Przez 26 lat każdy klient traktowany jest indywidualnie i każde zmówienie stanowi dla ciastkarni nowe wyzwanie. Działalność  rozpoczęła się od produkcji pączków, drożdżówek i na przełomie 26 lat działalność  rozszerzono o produkcje ciast, chleba i drobnych wyrobów piekarniczych. 

    W 2014 roku ciastkarnia rozpoczyna obsługę cateringową „Od zmówienia do krojenia”,  uroczystości weselnych, komunii, chrztów oraz imprez okolicznościowych. W 2015 roku uruchamia sprzedaż lodów włoskich, rurek z bitą śmietaną, gofrów, kawy mrożonej, kawy z automatu, deserów.  Natomiast w roku bieżącym produkcję lodów rzemieślniczych.  Zatrudnia 16 osób, głównie mieszkańców naszej gminy. 

      Od ponad 10- ciu lat, zimą i latem  sklep ciastkarni „na kołach” ze świeżym pieczywem dociera w najdalsze zakątki Gminy Stronie Śląskie.    

     Uczestniczy w licznych imprezach charytatywnych. Od lat aktywnie udziela się na rzecz instytucji i organizacji społecznych  na terenie gminy. Wspomaga co roku przedszkole gminne, organizując zajęcia edukacyjne dla dzieci, które to zajęcia odbywają się pod okiem piekarza na terenie ciastkarni. Przedszkolaki czynnie uczestniczą w procesie wypieków degustując następnie własne wyroby.

   Ciastkarnia sponsoruje coroczne bale charytatywne organizowane przez przedszkole oraz imprezy plenerowe, Festiwal  Piosenki Przedszkolnej, pikniki z okazji Dnia Dziecka.  Co roku wspomaga również Orkiestrę Świątecznej Pomocy fundując tort na licytacje. Co roku czynie wspomaga działający na terenie Gminy, Związek Emerytów i Rencistów poprzez przekazywanie pieczywa na spotkania okolicznościowe dla emerytów i rencistów oraz coroczne bale.

   Ciastkarnia sponsoruje również imprezy okolicznościowe w  Wojewódzkim Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim poprzez przekazywanie wypieków. Pomoc z ciastkarni otrzymują również placówki oświatowe z terenu gminy.

    Wieloletnia działalność Ciastkarni „Pączek” Piotr Dudziak jest zauważalna, doceniania wśród lokalnej społeczności, godna naśladowania i wyróżnienia.

PDFUchwała nr LII-346-18 z dnia 30.05.2018 r..pdf (193,59KB)