Stanisław Haczkiewicz

DSC_1854.jpeg

       Pan Stanisław Haczkiewicz urodził się 21 czerwca 1962 r. w Malczycach. Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Miękini i tam również uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Miękini. Pan Stanisław po pozytywnie zdanym egzaminie dojrzałości odbywał Służbę Wojskową.

     Pasją Pana Stanisława zawsze był sport, więc decyzja o podjęciu dalszej nauki na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu była oczywista. Dyplom magistra Wychowania Fizycznego – specjalności trenerskiej, otrzymał 21 czerwca 1989 r. Niezwykła charyzma i talent interpersonalny, trenera Stanisława Haczkiewicza został doceniony nie tylko w kraju, ale i zagranicami polski, w 1989 r. po upadku Muru Berlińskiego wyjechał do Niemiec podjął pracę, jako pierwszy trener drużyny piłki ręcznej mężczyzn „TG Bilblis” w Bliblis w Niemczech, opiekował się drużyną do roku 1994. W międzyczasie (1992 r.) podjął pracę, jako przedstawiciel Firmy Elektrobud w Niemczech.

     Następnie w latach 1998 – 2000 Pan Stanisław pracował w spółce STO. Równolegle od roku, 1998 czyli od momentu powstania firmy AS-BAU, do 2007 Pan Stanisław Haczkiewicz pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki. W tym czasie firma rozwijała się dynamicznie. Następnie do roku 2010 Pan Stanisław pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej w AS-BAU SA.

     Od 2008 roku Pan Stanisław Haczkiewicz jest związany z Czarną Górą, gdzie znajduje się ośrodek narciarski, który od tego czasu rozwija się z niespotykaną dotąd dynamiką. To właśnie Pan Stanisław spowodował, że miejsce to zaistniało na mapie polskich ośrodków narciarskich. Dotychczas niedoceniany przez turystów, odtąd z roku na rok przyciągał coraz większą rzeszę narciarzy i snowboardzistów. Pan Stanisław Haczkiewicz jest motorem napędowym tego miejsca. Jego sposób myślenia, dostrzegania potencjału miejsca oraz potrzeb, także przyszłych, osób odwiedzających to miejsce, spowodowało, że cieszy się ono obecnie taką popularnością. W przeciągu kilku lat Pan Stanisław Haczkiewicz stworzył Czarna Góra Resort, który plasuje się obecnie w czołówce polskich ośrodków narciarskich. Zaangażowanie i determinacja do stworzenia czegoś dużego i kompletnego przyczyniła się do rozwoju tego miejsca.

     Od sezonu 2016/17 na szczyt Czarnej Góry można wjechać najszybszą w Polsce, 6-osobową koleją linową Luxtorpeda. Zastąpiła ona kolej o wiele mówiącej nazwie Babcia, którą na górę wjeżdżało się ok. 20 minut. Teraz jazda zajmuje zaledwie 3 minuty!
Wśród licznych inwestycji warto również wymienić:

budowę osiedla Apartamenty Czarna Góra,

 • rozbudowę Regionalnej Karczmy Czarna Góra i budowa Villi Czarna Góra,
 • rozbudowę Hotelu Morawa – budowa nowego skrzydła z basenem i zapleczem konferencyjnym,
 • wyprofilowanie większości stoków narciarskich (m.in. trasy A) oraz oświetlenie na całej długości trasy B FIS,
 • wydajny system sztucznego naśnieżania – budowa zbiorników na wodę oraz zakup armatek i ratraków niezbędnych do utrzymania ośrodka narciarskiego w naszych warunkach klimatycznych,
 • budowę 4-osobowych kolei linowych: Efka i Żmija,
 • relokację wyciągów orczykowych,
 • budowę 4 wyciągów taśmowych BabyLift,
 • instalację zjeżdżalni grawitacyjnej Czarna Żmija,
 • modernizację i rozbudowę parkingów – stworzenie 1700 miejsc parkingowych, utwardzenie nawierzchni,
 • oświetlenie wybranych nartostrad,
 • dostosowanie tras zjazdowych – profilowanie, niwelacja terenu,
 • budowę kas zimowych, szkoły i wypożyczalni narciarskiej.

Postać Pana Stanisława Haczkiewicza zapisze się na zawsze w historii regionu.

 

PDFUchwała nr LII-344-18 z dnia 30.05.2018 r..pdf (198,07KB)