Narciarski karnawał 2013

Zapraszamy na zimowy wypoczynek w okolice Stronia Śląskiego. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych zostalo 15 km tras narciarstwa zjazdowego: Ośrodek Górski "Czarna Góra" w Siennej, Stacja Narciarska Kamienica - stoki w Kamienicy i Bolesławowie, wyciąg narciarski w Nowej Morawie i Nowym Gierałtowie, wyciąg narciarski Art-Ski w Bielicach oraz szlaki narciarstwa biegowego w Górach Bialskich na odcinku Bielice - Paprsek. Atrakcje krajoznawcze: Jaskinia NIedźwiedzia, Podziemna Trasa Turystyczna w Starej Kopalni Uranu oraz Muzeum Ziemi w Kletnie, Huta Szkła Krysztalowego "Vloetta" ze sklepem firmowym oraz Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim, Wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie oraz "Galeria na szlaku" w Starym Gierałtowie czekają na Państwa.

ZimaIzaZam.jpeg

Fot. Izabela Zamojska

Przed planowanym przyjazdem, zachęcamy do sprawdzenia kalendarza wydarzeń Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stoniu Śląskim: www.cetik.stronie.pl, gdzie często odbywają się koncerty, wystawy prac plastycznych oraz występy kabaretów.

Poza Stroniem Śląskim - kameralnym górskim miasteczkiem, w którym skorzystać możecie Państwo z centrum sportu i rekreacji (basen, jacuzzi, sauna, siłownia, sala sportowa), bogatą ofertę noclegów mają wszystkie wsi Gminy,  położone w cichych górskich dolinach. Na pewno znajdziecie Państwo miejsce zakwaterowania, odpowiadające Waszym oczekiwaniom.

Dla uczty podniebienia, zapraszamy na regionalną specjalność - świeżego pstrąga z lokalnych łowisk w Kletnie, Goszowie i Nowej Morawie.

W sezonie zimowym, punkty gastronomiczne działają przy każdej stacji narciarskiej. Poza stokami narciarskimi, karczmy i restauracje czekają na Państwa w Bielicach, Starym Gierałtowie, Kletnie oraz w Siennej. Małe punkty gastronomiczne oraz kilka restauracji znajdziecie Państwo także w Stroniu Śląskim.

Więcej informacji pod zakładką: Turystyka/Informator Turystyczny.

Zapraszamy!

02.01.2013
powrót