Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach

Czesko-polska rywalizacja

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie

Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 23 października w Nowej Rudzie.

Organizatorzy corocznych Ogólnopolskich Turniejów Wiedzy „Pierwsza Pomoc” rozpoczynają swój kolejny projekt. Tym razem dla młodzieży polskiej i czeskiej przygotują wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy dowiedzą się ciekawych informacji o Czechach i Polsce. W dodatku będą rywalizować wspólnie z rówieśnikami z sąsiedniego kraju. To świetna okazja na poznanie nowych osób, sprawdzenie się przed maturą z WOS-u, historii i geografii oraz zakochanie się w Czechach.

Dla najlepszych uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody. - Jeśli wygra drużyna z Polski, to wyjedzie ona z opiekunem na weekend do Pragi. Jeśli najlepsza okaże się reprezentacja czeskiej szkoły, to nagrodą główną będzie wycieczka do Warszawy  – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia. Wśród nagród przewidziano również m.in. wycieczki do ZOO-Safarii w Dvur Kralove oraz inne upominki, które pozostają niespodzianką.

Organizatorzy zachęcają również do zwiedzenia pogranicza polsko-czeskiego. - Zapraszamy do przyjazdu na dzień, dwa dni przed konkursem. To świetna okazja do zwiedzenia Zamku Książ, kompleksu Riese, czy też udania się na Śnieżnik i Wielką Sowę – mówi Golak.

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach odbędzie się 23 października w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Uczestnicy z Polski i Czech będą rywalizowali w 4-osobowych grupach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 i powyżej 16 roku życia. Ich zadaniem będzie rozwiązanie części teoretycznej – testu zamkniętego oraz części praktycznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.skozk.eu

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2017.

logo konkurs wiedzy o polsce i czechach.png

Zasady rejestracji.png

29.09.2017
powrót