Szlak narciarstwa biegowego Gminy Stronie Śląskie - nowość sezonu 2013/2014 - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Codziennie od 15 stycznia do 24 lutego 2019 kursuje bezpłatny SKIBUS dla narciarzy na trasie Stronie Śląskie - Sienna, "Czarna Góra Resort". Rozkład jazdy w zakładce "Turystyka". Zachęcamy do korzystania!

Szlak narciarstwa biegowego Gminy Stronie Śląskie - nowość sezonu 2013/2014

 14-11-2012 22:17

Gmina Stronie Śląskie wraz z czeskimi partnerami: Starym Mestem oraz Związkiem Gmin Orlicko realizuje projekt rozwoju narciarstwa biegowego w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika, pt. : „Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník – Śnieżnik - Góry Bialskie”.  Projekt współfinansowany jest  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007 - 2013 Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska

Od końca grudnia 2013 r. na terenie Gminy Stronie Śląskie ratrakowanych będzie 68 km, oznakowanych w terenie szlaków. Przewodnik oraz mapy dostępne będą w punktach informacji turystycznej oraz w Urzędzie Miejskim w Stroniu Śląskim pod koniec października.

Szlak ciągnie się na długości 68 km: od Bielic, przez Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika, aż do Przełęczy Puchacza pod Małym Śnieżnikiem (na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka).

Najlepsze miejsca startu znajdują się w:  Bielicach, Nowej Morawie, Kamienicy, Bolesławowie, Kletnie, Siennej i Janowej Górze. 

Szlak ma charakter liniowy (poza małą pętlą „Biały Spław” w Bielicach i Górą Młyńsko w Kletnie, nie tworzy zamkniętych pętli) i oznaczony zostanie kolorem czarno-pomarańczowym. W tzw. worku bialskim w Bielicach szlak łączy się natomiast ze szlakami-pętlami czeskiego ośrodka narciarskiego Paprsek (www.paprsek.net), a na Przełęczy Puchacza ze szlakiem-pętlą czeskiego ośrodka narciarskiego Dolni Morava (www.dolnimorava.cz). Na Przełęczy Śnieżnickiej i na Hali pod Śnieżnikiem szlak spotyka się ze szlakami narciasrtwa biegowego gminy Bystrzyca Kłodzka, prowadzącymi do Międzygórza (również oznakowane kolorem czarno-pomarańczowym).

Serdecznie zapraszamy!

 

Mapa w załączniku:

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg