Jak świadomie, bezbłędnie i godnie prezentować flagę? - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** 28-29 lipca Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA" w Siennej!  www.czarnamila.pl *** Wyścigi i przejażdżki na drezynach - STROŃSKA DREZYNIADA 2018 już 4 sierpnia! *** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! *** VIII STROŃSKI RAJD TURYSTYCZNY 10-12 sierpnia w Kamienicy, www.snieznik.pl Zapraszamy!

 

Jak świadomie, bezbłędnie i godnie prezentować flagę?

 27-04-2017 12:44

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji upowszechnia publikację pt. „Biało-czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe – wydanie rozszerzone, które zawiera zbiór wskazówek jak eksponować barwy narodowe, polską flagę, a także banery w przestrzeni publicznej. Dodatkowo opracowanie to w zrozumiały sposób objaśnia szereg terminów  stosowanych w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych, czyli zajmujących się tematem chorągwi jako rzeczywistymi i symbolicznymi znakami wojskowymi, państwowymi, terytorialnymi, organizacji i grup społecznych czy wyznaniowych. Publikacja MSWiA zawiera również sugestie w jaki sposób należy czcić barwy narodowe w konkretnych okolicznościach, takich jak w czasie żałoby, marszów, czy powitania zagranicznych gości.

Kwestia godnej i właściwej prezentacji do tej pory nie została jeszcze uregulowana ustawowo i niestety w wielu Jednostkach Samorządu Terytorialnego i instytucjach państwowych zdarzają się pomyłki i pojawiają się dylematy dotyczące właściwej  kolejności umieszczenia flagi państwowej Rzeczypospolitej polskiej wobec flag innych państw i jednostek samorządu terytorialnego na masztach, czy w pomieszczeniach.

Opracowanie MSWiA kierowane jest do szerokiego grona odbiorców, nie ogranicza się jedynie do samorządowców. Również kibice sportowi oraz każdy, kto szanuje nasze barwy narodowe uzyska z treści „Biało-czerwonej” przydatne podpowiedzi, które pozwolą uniknąć błędów niekurtuazyjnej prezentacji flagi.

Pełna wersja wydania "Biało-czerwona" jest dostępne pod poniższym linkiem:

PDFPublikacja MSWiA Biało Czerwona. Wydanie drugie rozszerzone.pdf

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg