Jak świadomie, bezbłędnie i godnie prezentować flagę? - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Codziennie od 15 stycznia do 24 lutego 2019 kursuje bezpłatny SKIBUS dla narciarzy na trasie Stronie Śląskie - Sienna, "Czarna Góra Resort". Rozkład jazdy w zakładce "Turystyka". Zachęcamy do korzystania!

Jak świadomie, bezbłędnie i godnie prezentować flagę?

 27-04-2017 12:44

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji upowszechnia publikację pt. „Biało-czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe – wydanie rozszerzone, które zawiera zbiór wskazówek jak eksponować barwy narodowe, polską flagę, a także banery w przestrzeni publicznej. Dodatkowo opracowanie to w zrozumiały sposób objaśnia szereg terminów  stosowanych w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych, czyli zajmujących się tematem chorągwi jako rzeczywistymi i symbolicznymi znakami wojskowymi, państwowymi, terytorialnymi, organizacji i grup społecznych czy wyznaniowych. Publikacja MSWiA zawiera również sugestie w jaki sposób należy czcić barwy narodowe w konkretnych okolicznościach, takich jak w czasie żałoby, marszów, czy powitania zagranicznych gości.

Kwestia godnej i właściwej prezentacji do tej pory nie została jeszcze uregulowana ustawowo i niestety w wielu Jednostkach Samorządu Terytorialnego i instytucjach państwowych zdarzają się pomyłki i pojawiają się dylematy dotyczące właściwej  kolejności umieszczenia flagi państwowej Rzeczypospolitej polskiej wobec flag innych państw i jednostek samorządu terytorialnego na masztach, czy w pomieszczeniach.

Opracowanie MSWiA kierowane jest do szerokiego grona odbiorców, nie ogranicza się jedynie do samorządowców. Również kibice sportowi oraz każdy, kto szanuje nasze barwy narodowe uzyska z treści „Biało-czerwonej” przydatne podpowiedzi, które pozwolą uniknąć błędów niekurtuazyjnej prezentacji flagi.

Pełna wersja wydania "Biało-czerwona" jest dostępne pod poniższym linkiem:

PDFPublikacja MSWiA Biało Czerwona. Wydanie drugie rozszerzone.pdf

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg