Wieniec dożynkowy ze Stronia Śląskiego wsi na dożynkach powiatowych - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Do 9 lipca w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury trwają zapisy do konkursu "PŁYWANIE NA BYLE CZYM", który rozegrany zostanie podczas imprezy nad Zalewem w Starej Morawie 13 lipca 2018! *** Odkrywamy Stronie Śląskie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. zapraszamy na spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! Zbiórka: godz. 11, miejsce zbiórki: według programu. *** 28-29 lipca w Siennej odbędzie się Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA"! Zapisy trwają! www.czarnamila.pl ***

 

Wieniec dożynkowy ze Stronia Śląskiego wsi na dożynkach powiatowych

 19-09-2016 08:05

W tym roku Dożynki Powiatu Kłodzkiego odbyły się 4 września w Wambierzycach. Celebrowanie dożynek rozpoczęło się od mszy św. Dziękczynnej, następnie korowód wieńców dożynkowych przeszedł na wzgórze, gdzie starostowie dożynek - Małgorzata Borowska i Bogusz Drożdż przekazali chleb staroście kłodzkiemu - Maciejowi Awiżeniowi. Wszystkie wieńce obowiązkowo musiały zostać „ośpiewane” przez zespoły ludowe, a kolejnym punktem uroczystości były występy muzyczne oraz kabaretowe. Przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy powiatowy wieniec dożynkowy, w którym pierwsze miejsce zdobył wieniec wykonany przez mieszkańców gminy Międzylesie, drugie miejsce przyznano gminie Szczyta, a trzecie miejsce zajęły nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stronia Śląskiego wsi.

dziewczyny.jpeg

Składamy serdeczne podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stronia Śląskiego wsi za pielęgnowanie tradycji, przygotowanie dożynkowego wieńca i wspaniałe reprezentowanie naszej gminy. Dziękujemy także Ludowemu Zespołowi Śpiewaczemu „Siekiereczki” oraz druhom z OSP w Stroniu Śląskim, jak również wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu  naszej delegacji na dożynki powiatowe.  

 

Fotorelacja:  

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg