Obwieszczenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Do 9 lipca w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury trwają zapisy do konkursu "PŁYWANIE NA BYLE CZYM", który rozegrany zostanie podczas imprezy nad Zalewem w Starej Morawie 13 lipca 2018! *** Odkrywamy Stronie Śląskie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. zapraszamy na spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! Zbiórka: godz. 11, miejsce zbiórki: według programu. *** 28-29 lipca w Siennej odbędzie się Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA"! Zapisy trwają! www.czarnamila.pl ***

 

Obwieszczenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój

 17-06-2016 13:14

OBWIESZCZENIE
Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój
na podstawie Art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach (tekst jednolity Dz.U. z 2015 r. poz. 2100 ze zmianami).
 

Zgodnie z Art. 9 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach właściciele lasów są zobowiązaniu do zapobiegania, wykrywania i zwalczania nadmiernie pojawiających i rozprzestrzeniających się organizmów szkodliwych.

W wyniku ubiegłorocznej suszy, w drzewostanach świerkowych obserwuje się bardzo silne wydzielanie posuszu spowodowane licznym występowaniem szkodników owadzich. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania rozmnażania i przenoszenia się szkodników wtórnych na inne drzewa jest terminowe usuwanie zaatakowanych sztuk.

W związku z powyższym zwracam się do właścicieli lasów o kontrolowanie stanu posiadanych lasów i niezwłoczne zgłaszanie do Nadleśnictwa Lądek Zdrój potrzeby pozyskania posuszu i drzew zasiedlonych przez szkodniki wtórne. Brak podjęcia działań może spowodować zagrożenie trwałości lasu na państwa działkach jak i również w drzewostanach innych właścicieli.

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lądek Zdrój
Grzegorz Pietruńko

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg