Obwieszczenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Obwieszczenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój

 17-06-2016 13:14

OBWIESZCZENIE
Nadleśniczego Nadleśnictwa Lądek Zdrój
na podstawie Art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach (tekst jednolity Dz.U. z 2015 r. poz. 2100 ze zmianami).
 

Zgodnie z Art. 9 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach właściciele lasów są zobowiązaniu do zapobiegania, wykrywania i zwalczania nadmiernie pojawiających i rozprzestrzeniających się organizmów szkodliwych.

W wyniku ubiegłorocznej suszy, w drzewostanach świerkowych obserwuje się bardzo silne wydzielanie posuszu spowodowane licznym występowaniem szkodników owadzich. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania rozmnażania i przenoszenia się szkodników wtórnych na inne drzewa jest terminowe usuwanie zaatakowanych sztuk.

W związku z powyższym zwracam się do właścicieli lasów o kontrolowanie stanu posiadanych lasów i niezwłoczne zgłaszanie do Nadleśnictwa Lądek Zdrój potrzeby pozyskania posuszu i drzew zasiedlonych przez szkodniki wtórne. Brak podjęcia działań może spowodować zagrożenie trwałości lasu na państwa działkach jak i również w drzewostanach innych właścicieli.

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lądek Zdrój
Grzegorz Pietruńko

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg