Metamorfoza Stronia Śląskiego - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 10-12 sierpnia VIII STROŃSKI RAJD TURYSTYCZNY w Kamienicy *** 11 sierpnia MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W POSZUKIWANIU MINERAŁÓW w Kletnie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Metamorfoza Stronia Śląskiego

 07-07-2015 15:11

Niezwykłe metamorfozy polskich samorządów.

Niektórzy twierdzą, że kraj jest w ruinie, że w mniejszych miastach panuje stagnacja, i że mamy wręcz do czynienia ze zwijaniem się tzw. Polski B. Tymczasem niezwykłe metamorfozy, których dokonują niektóre polskie samorządy, świadczą o czymś zupełnie odwrotnym.

Podczas tegorocznego Kongresu Regionów we Wrocławiu wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zorganizowało konkurs, w ramach którego samorządy mogły się tymi metamorfozami pochwalić, prezentując najciekawsze, zrealizowane w ostatnich latach inwestycje, które miały wpływ na poprawę życia mieszkańców danego regionu. Nagrodą w konkursie był reklamowy pakiet promocyjny o wartości 500 tysięcy złotych w mediach RASP-u oraz Onetu.

Konkurs wygrała gmina Stronie Śląskie, która zrealizowała inwestycję, której celem było zagospodarowanie na cele turystyki i rekreacji części zbiornika retencyjnego i terenu przybrzeżnego w Starej Morawie.

W ramach inwestycji powstało nowoczesne kąpielisko, w pełni wyposażone pole biwakowe, zaplecze sanitarne dla około 300 osób, boisko wraz z widownią, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia łodzi i kajaków, a także infrastruktura budowlana, obejmująca budynek główny, budynek przebieralni, magazyn łodzi, parterowy pawilon, mury i ogrodzenia kamienne oraz liczną zieleń.

Źródło: http://www.forbes.pl

635717968288018987.jpeg

635717968288330987.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg