Narciarstwo zjazdowe - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Narciarstwo zjazdowe

logo_SNIEZNIK_SKI_REGION_granatowa_apla.jpeg

SKI REGION ŚNIEŻNIK to nowa marka polskiej turystyki zimowej. Do SKI REGIONU ŚNIEŻNIK należy: "CZARNA GÓRA" w Siennej,  Stacja Narciarska KAMIENICA w Kamienicy/Bolesławowie oraz Stacja Narciarska LĄDEK-ZDRÓJ

 

Więcej o SKI REGIONIE ŚNIEŻNIK na: WWW.SKIREGIONSNIEZNIK.PL.

 

W okolicy działają także mniejsze stacje, które wspaniale uzuełniają narciarską ofertę i stanowią alternatywę dla większych ośrodków. Zapraszamy!

 

OŚRODEK GÓRSKI „CZARNA GÓRA”, SIENNA. DNIA NIE WYSTARCZY!

WWW.CZARNAGORA.PL

Czarna_Gora_logo - Kopia.jpeg
Kto zna ośrodek narciarski, który w swojej ofercie ma tyle atrakcji, co „Czarna Góra” w Siennej? Ponad 10 000 m tras o zróżnicowanym stopniu trudności (3 koleje krzesełkowe, 7 wyciągów), zmodernizowany system naśnieżania, najlepiej wyposażony w Polsce obszar do nauki jazdy na nartach (4 taśmy bieżne), Bartusiowa, Jędrusiowa  i Kubusiowa Polana dla najmłodszych, snowpark dla początkujących, najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna Żmija" (tor saneczkowy o długości 950m), poduszka do bezpiecznego lądowania dla freestylowców, stok dla saneczkarzy, tubing (zimowy tor pontonowy), slalom z możliwością pomiaru czasu... A może lepiej, aby czas zatrzymał się w miejscu? Udanej zabawy!

 

 

STACJA NARCIARSKA KAMIENICA – DOJAZD Z BOLKIEM Z BOLESŁAWOWA

WWW.SNKAMIENICA.PL

kamienica.jpeg

Miła alternatywa dla zwolenników kameralnych ośrodków narciarskich. Trasy (łącznie 1 500 m, 1 kolej krzesełkowa, 3 wyciągi) niczym pająk obejmują górę Zawada i łączą dwie miejscowości: Kamienicę i Bolesławów. Stoki polecane osobom początkującym i średniozaawansowanym, wspaniale nadają się także do doskonalenia techniki. Piękne widoki na Śnieżnik (1425 m) – najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich i Suszycę (1047 m) – ostoję jeleni. Nowość stacji : kolej krzesełkowa „Bolek” od strony Bolesławowa oraz możliwość bezpośredniego włączenia się z jej górnej stacji w leśny szlak narciarstwa biegowego!

 

GDZIE JEST KLIMAT? W BIELICACH!                      

WWW.BIELICE.INFO.PL                                       

Bieliczak.jpeg
Znany i lubiany stok narciarski (łącznie 900 m tras, jeden wyciąg orczykowy) znajdziecie w Bielicach, w Górach Bialskich – najdzikszej pod względem przyrodniczym części polskich Sudetów. Bielice to „wieś na końcu świata” – baza dla ludzi ceniących bliskość przyrody i klimat górskich kresów. Nowi operatorzy stoku (od sezonu 2014/2015) poszerzyli istniejące trasy, przygotowali zmodernizowany system naśnieżania, nową trasę po lewej stronie wyciągu i nową trasę dla snowboardzistów! Górna część doliny Białej Lądeckiej, w której położone są Bielice, ma górski mikroklimat. Tutaj zima i narciarskie radości szybko przychodzą i późno się kończą!

 

CO WSPÓLNEGO MAJĄ KONIE Z NARTAMI? NOWY GIERAŁTÓW!

http://www.stok-narciarski.pl/w/nowy-gieraltow.html

W drodze do Bielic, w tej samej górskiej dolinie, położony jest Nowy Gierałtów. Tutaj także znajduje się kameralny stok narciarski (trasa: 435 m, wyciąg orczykowy, położony vis-à-vis (przeciwległy stok) Ośrodka Jeździeckiego „FurmAnka”. Nowoczesna kryta ujeżdżalnia daje możliwość nauki i doskonalenia jazdy konnej niezależnie od pogody, a gospodarze chętnie zorganizują dla Was kulig (www.koniefurmanka.pl)!

 

NARTY BEZ GRANIC - PRZEZ NOWĄ MORAWĘ DO CZECH

WWW.NOWAMORAWA.PL.TL

Będąc w okolicy, warto odwiedzić naszych czeskich sąsiadów. Najbliższe samochodowe przejście graniczne znajduje się w Nowej Morawie, na Przełęczy Płoszczyna. W tej miejscowości działa także kameralny stok z dwoma trasami o łącznej długości 960 m, z wyciągiem orczykowym (www.nowamorawa.pl.tl), a w górnej części wsi z leśnego parkingu wyruszyć można na szlak narciarstwa biegowego. Po czeskiej stronie, za przejściem granicznym na Przełęczy Płoszczyna można skorzystać z pięknej trasy biegówkowej utrzymywanej przez Staré Město – małe czeskie miasteczko z ryneczkiem, do którego warto udać się na „czeskie zakupy” lub małe co nieco. Polecamy staroměstské máslové trubičky” – rurki z kremem, a następnie wejście krętymi wąskimi schodami na wieżę ratuszową (z widokiem na Śnieżnik)!  W okolicy Starego Mesta działają ośrodki narciarskie: Snowpark Paprsek (www.paprsek.net), Skiareál Kunčice (www.skikuncice.cz) i Ski areál Kraličák (www.skikralicak.cz). 

 

Narciarstwo biegowe w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich: KLIKNIJ TUTAJ.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stacjach narciarskich po polskiej i czeskej stronie Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich, zamów bezpłatny przewodnik narciarza, wysyłając swój adres pocztowy na maila:  lub zobacz jego wersję elektroniczną na: kliknij tutaj

przewodnik-polska-23-07-2015-okladka-1.jpeg

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg