Święto Hildegardy z Bingen, Wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie - sierpień - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Święto Hildegardy z Bingen, Wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie - sierpień

Święto Hildegardy z Bingen odbywa się przy Wapienniku „Łaskawy Kamień” w Starej Morawie i organizowane jest przez Stowarzyszenie Muzeum Wapiennik. Wapiennik to miejsce życia i pracy artysty grafika i pedagoga prof. Jacka Rybczyńskiego oraz jego rodziny (www.wapiennik.eu,).

Gospodarze Wapiennika aktywnie promują zdrowy styl życia, ekologiczną równowagę oraz otwartość na świat i jego kulturową różnorodność. Na miejscu zwiedzić można pracownię druku artystycznego oraz ogród japoński. Impreza, przywołująca postać żyjącej w średniowieczu świętej Hildegardy z Bingen (jednej z twórczyni medycyny holistycznej) to lokalny festyn zdrowej żywności, wzbogacony o spotkania z muzyką i literaturą.

 

 

Fotorelacja z 2013 r.: kliknij tutaj

Fotorelacja z 2012 r.: kliknij tutaj 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg