Honorowego tytułu Samorządowiec - Spółdzielca dla Zbigniewa Łopusiewicza Burmistrza Stronia Śląskiego - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 10-12 sierpnia VIII STROŃSKI RAJD TURYSTYCZNY w Kamienicy *** 11 sierpnia MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W POSZUKIWANIU MINERAŁÓW w Kletnie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Honorowego tytułu Samorządowiec - Spółdzielca dla Zbigniewa Łopusiewicza Burmistrza Stronia Śląskiego

 27-03-2014 14:12

Honorowy tytuł Samorządowiec - Spółdzielca.jpeg

    Krajowa Rada Spółdzielcza wraz z redakcją magazynu "Tęcza Polska" przyznała Panu Zbigniewowi Łopusiewiczowi Burmistrzowi Stronia Śląskiego honorowy tytuł Samorządowiec - Spółdzielca, za owocną współpracę ze społdzielcami w 2013 r.
    Od 2004 r. środowisko spółdzielcze nagradza tych przedstawicieli samorządów lokalnych, a także urzędów, samorządowych i państwowych, którzy z przychylnością i zrozumieniem patrzą na działalność spółdzielni na ich terenach. XI edycja konkurs „Samorządowec-Spółdzielca”, którego finał odbył się 25 marca 2014 r. w Warszawie, miała za zadanie uhonorowanie za życzliwość i docenianie roli spółdzielczości w lokalnym środowisku. Patronat nad tą inicjatywą objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, a jego przedstawiciele co roku uczestniczą w uroczystym nadaniu tytułów „Samorządowiec-Spółdzielca”.
    Spółdzielczość - jako ruch gospodarczy i społeczny przeciwstawiający się dominującemu na dzisiejszym rynku nastawieniu wyłącznie na zysk - nie ma dziś łatwego zadania. Chce on pozostać wierny swoim zasadom w działalności na rzecz członków, zapewniając im godziwą pracę i wynagrodzenie za nią, a także możliwość decydowania o spółdzielczym majątku. W sytuacji, gdy lokalne władze samorządowe lub urzędnicy państwowi nie wykazują zrozumienia dla wartości i spółdzielczych zasad gospodarowania, spółdzielnie napotykają na wiele trudności w swej działalności i w rozwoju - nawet wówczas, gdy są jedynym i najpoważniejszym pracodawcą w gminie. Dlatego Krajowa Rada Spółdzielcza i redakcja magazynu „Tęcza Polska”  zdecydowały się wyróżniać tych samorządowców, którzy pomagają spółdzielniom rozwijać się na lokalnym terenie.

Uroczystość wręczenia wyróżnień: http://www.youtube.com/watch?v=1pPIqv0CMCw&feature=youtu.be

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg