KOMPASY 2013 - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

KOMPASY 2013

 26-03-2014 08:22

KOMPASY 2013.jpeg

    21 marca w Dzierżoniowie najlepszym samorządom subregionu wałbrzyskiego zostało wręczonych siedem prestiżowych statuetek Złotych Kompasów.
To prestiżowe wyróżnienie to znak od kapituły konkursu, że samorząd który je otrzyma, zmierza w dobrym kierunku i może być wzorem do naśladowania dla innych. Na tegoroczny Plebiscyt wpłynęły 34 zgłoszenia z 19 samorządów – gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego. Zgłoszenia samorządów przyjmowane były w sześciu kategoriach: inwestycje, biznes, ekologia, kultura, sport i turystyka.
    Dwie statuetki odebrała gmina Bielawa (w kategorii biznes i ekologia), Wałbrzych zwyciężył w inwestycjach, gmina Ząbkowice Śląskie zdobyła Kompas w kategorii kultura, Łagiewniki okazały się liderem w sporcie, a Kłodzko w turystyce. Natomiast w plebiscycie na Najlepszego Szefa Gminy lub Powiatu zwyciężył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
    Gmina Stronie Śląskie znalazła się wśród nagrodzonych w II edycji Plebiscytu Samorządowy Lider Roku Kompasy 2013 zajmując III miejsce w kategorii „Inwestycja” za turystyczne zagospodarowanie zbiornika i terenu rekreacji w Starej Morawie.
Podczas gali Plebiscytu Samorządowy Lider Roku Kompasy 2013 Gminę Stronie Śląskie reprezentował Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Chromiec.

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg