Wystawa ceramiki unikatowej. Małgorzata Skałuba - Krentowicz. Wapienniki "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie, 16.06 - 10.09.2013 - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

W dniach 13 stycznia - 25 lutego codziennie kursował będzie bezpłatny SKI BUS na trasie Stronie Śląskie - Stara Morawa - Stacja Narciarska "Kamienica" i  Stronie Śląskie - Stronie Śląskie wieś - Sienna (Czarna Góra Resort). Zapraszamy do korzystania!

 

Wystawa ceramiki unikatowej. Małgorzata Skałuba - Krentowicz. Wapienniki "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie, 16.06 - 10.09.2013

 24-06-2013 11:26

Stowarzyszenie Muzeum Wapiennik i gospodarze zapraszają na wystawę ceramiki Pani Małgorzaty Skałuby - Krentowicz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Artystyczny w Cieszynie), która prezentowana jest w Wapienniku do 10.09. 2013. Wystawa objęta jest Patronatem Honorowym Burmistrza Stronia Śląskiego - Zbigniewa Łopusiewicza.

Małgorzata Skałuba - Krentowicz jest od 1987 r. pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. W pracy artystycznej zajmuje się malarstwem, ceramicznymi formami naczyniowymi, rzeźbą ceramiczną. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Do najważniejszych osiągnięć zalicza udział w wystawach we Wrocławiu, podczas Międzynarodowego Festiwalu Ceramiki w Mino (Japonia), w galerii „Sielska” w Strasburgu i w Muzeum Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.


Projekt realizowany jest dzięki dotacji z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie”.

Dzialaj_Lokalnie_logo.jpeg

Galeria zdjęć Wapiennika:  

   

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg