Seniorze, przyjdź na spotkanie z internetem! - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Seniorze, przyjdź na spotkanie z internetem!

 18-02-2013 13:18

Polska Cyfrowa Równych Szans to oddolna inicjatywa, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu! Latarnicy będą to zmieniać!

Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy działań na rzecz edukacji cyfrowej pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej. W całej Polsce jest ponad 2.600 przeszkolonych Latarników. Przyznano też 200 grantów dla szczególnie ciekawych programów.
Grant otrzymał również projekt „Computer & Coach czyli Cyfrowe buty do świata internetu”.  To zapoznanie z możliwościami internetu mieszkańców gmin: Stronie Śląskie, Złoty Stok i Lądek-Zdrój w okresie luty 2013-czerwiec 2014 a odbiorcami będą głównie osoby 50+. Projekt zakłada organizację dwóch spotkań około w 25 miejscowościach wiejskich. Do wyboru zostaną przedstawione prezentacje i warsztaty, np.: „W sieci zaplatane” czyli robótki ręczne, Kochane zdrowie a więc Polaku zadbaj o siebie sam, Gotowanie z internetem, Stroiki świąteczne - cyfrowy krok po kroku, Między nami strażakami. Integralną częścią warsztatów staną się elementy coachingu, które pomagają poznać siebie i zmieniać w sposób bardziej świadomy swoje kompetencje życiowe.

W imieniu Polski Cyfrowej Równych szans zapraszam mieszkańców Gminy Stronie Śląskie na spotkania pokazujące, co dobrego może nam dać internet. Dokładne informacje o miejscach i terminach na plakatach.

Małgorzata Bednarek
Latarniczka Polski Cyfrowej Równych Szans

 

Spotkanie biblioteka luty marzec.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg