Noc Nietoperzy w Wapienniku "Łaskawy Kamień", Stara Morawa - sierpień - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Noc Nietoperzy w Wapienniku "Łaskawy Kamień", Stara Morawa - sierpień

Impreza odbywa się pod koniec sierpnia i poświęcona jest nietoperzom - zwierzętom, dla których naturalnym siedliskiem w naszej okolicy jest m.in. zabytkowy Wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie. Podczas Nocy Nietoperzy możecie dowiedzieć się bardzo wiele o tych fascynujących stworzeniach!

W starym wapienniku znajduje się chiropterium, czyli obserwatorium nietoperzy, galeria prac śp. prof. Jacka Rybczyńskiego oraz atelier druku artystycznego. Zwiedzić można także ogród japoński i usłyszeć dźwięk japońskiego gongu. Wapiennik to fascynujące miejsce dla spotkań ze sztuką i przyrodą.

Jeśli boisz się, że nietoperz wplącze Ci się we włosy, koniecznie przyjdź! Podczas Nocy Nietoperzy poznasz wiele faktów związanych z tymi fascynującymi ssakami! Zapraszamy!

www.wapiennik.eu

 

bat2.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg