Noc Nietoperzy w Wapienniku "Łaskawy Kamień", Stara Morawa - sierpień - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Do 9 lipca w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury trwają zapisy do konkursu "PŁYWANIE NA BYLE CZYM", który rozegrany zostanie podczas imprezy nad Zalewem w Starej Morawie 13 lipca 2018! *** Odkrywamy Stronie Śląskie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. zapraszamy na spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! Zbiórka: godz. 11, miejsce zbiórki: według programu. *** 28-29 lipca w Siennej odbędzie się Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA"! Zapisy trwają! www.czarnamila.pl ***

 

Noc Nietoperzy w Wapienniku "Łaskawy Kamień", Stara Morawa - sierpień

Impreza odbywa się pod koniec sierpnia i poświęcona jest nietoperzom - zwierzętom, dla których naturalnym siedliskiem w naszej okolicy jest m.in. zabytkowy Wapiennik "Łaskawy Kamień" w Starej Morawie. Podczas Nocy Nietoperzy możecie dowiedzieć się bardzo wiele o tych fascynujących stworzeniach!

W starym wapienniku znajduje się chiropterium, czyli obserwatorium nietoperzy, galeria prac śp. prof. Jacka Rybczyńskiego oraz atelier druku artystycznego. Zwiedzić można także ogród japoński i usłyszeć dźwięk japońskiego gongu. Wapiennik to fascynujące miejsce dla spotkań ze sztuką i przyrodą.

Jeśli boisz się, że nietoperz wplącze Ci się we włosy, koniecznie przyjdź! Podczas Nocy Nietoperzy poznasz wiele faktów związanych z tymi fascynującymi ssakami! Zapraszamy!

www.wapiennik.eu

 

bat2.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg