Strategia Rozwoju Gminy Stronie Śląskie na lata 2013 - 2022 - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. bezpłatne spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem *** W każdą sobotę do końca października w godz. 12-14 JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO w Nowym Gierałtowie *** 10-12 sierpnia VIII STROŃSKI RAJD TURYSTYCZNY w Kamienicy *** 11 sierpnia MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W POSZUKIWANIU MINERAŁÓW w Kletnie *** 25 sierpnia FESTYN JAGODZISKO w Nowym Gierałtowie  *** 31 sierpnia - 1 września GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Siennej *** 1 września VIII RAJD PIESZY na Śnieżnik, Kletno - Śnieżnik *** 8-9 września biegi na orientację MUFLON TRAIL  w Starym Gierałtowie *** 8 września FESTYN GRZYBOMANIA w Stroniu Śląskim wsi *** 13-15 września STACJA LITERATURA - festiwal literacki, Stronie Śląskie - Sienna *** Zapraszamy!

 

Strategia Rozwoju Gminy Stronie Śląskie na lata 2013 - 2022

 23-01-2013 11:34

Trwają prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Stronie Śląskie na lata 2013-2022, która wyznaczy główne kierunki rozwoju i zadania strategiczne do realizacji na najbliższe 10 lat. W dniach 14, 21 i 22 stycznia br. w Centrum Edukacji, Turystyki i  Kultury w Stroniu Śląskim odbyły się konsultacje społeczne, które poprowadził dr Andrzej Sztando, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Dr Andrzej Sztando, na podstawie przeprowadzonych warsztatów strategicznych i we współpracy z władzami samorządu opracuje dla Gminy strategiczny dokument. Projekt strategii będzie gotowy w drugiej połowie lutego br i wówczas podany zostanie do informacji publicznej (treść dokumentu dostępna będzie na stronie www.stronie.pl – zakładka Urząd Miejski/konsultacje społeczne i w Biuletynie Informacji Publicznej). Na udostępnionym przez Urząd Miejski formularzu, każda zainteresowana osoba będzie mogła zgłosić swoje uwagi do projektu strategii.

Uchwalenie strategii planowane jest na kwietniowej sesji Rady Miejskiej. W każdym ze styczniowych warsztatów strategicznych wzięło udział około 40 osób. Wśród uczestników byli pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Radni Miejscy, przedstawiciele sołectw oraz gminnych instytucji i organizacji pozarządowych. Dyskusja przebiegła w przyjemnej atmosferze otwartego dialogu. Poczęstunek dla uczestników warsztatów przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stroniu Śląskim. Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za przybycie i wzięcie udziału w dyskusji.

 

dobreStrategia21stycznia.jpeg

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg